Kim jest Adriana Kalska? [wiek, mąż, Instagram]

Adriana Kalska bez wątpienia jest jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Od 2015 roku kojarzona jest z telenowelą „M jak miłość”, w której wciela się w rolę Izy Chodakowskiej. Niewiele osób jednak wie, że zanim została sławna, wystąpiła w show TVP „Szansa na sukces”. Sprawdź, co jeszcze wiemy i pięknej aktorce.

Kim jest Adriana Kalska?

Adriana Kalska urodziła się 26 lutego 1986 w Słupsku. W 2007, po dwóch latach nauki, porzuciła Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, ponieważ dostała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, którą ukończyła w 2012 roku.

Ciemnowłosa piękność pierwszy raz wystąpiła przed kamerami 10 lat temu. Wzięła wtedy udział w jednym z odcinków muzycznego talent show „Szansa na sukces”.

Na ekranie zadebiutowała w 2008 rolą w serialu Żołnierze wyklęci. Wiosną 2014 zagrała jedną z głównych ról w serialu TVN Sama słodycz. Od 2015 regularnie wciela się w postać Izabeli Chodakowskiej w serialu TVP2 M jak miłość.

Jesienią 2018 roku brała udział w 10. edycji programu rozrywkowego Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo. Zwyciężyła w dwóch odcinkach i ostatecznie dotarła do finału, w którym zajęła 4. miejsce.

Adriana Kalska — życie prywatne

Mężem aktorki jest aktor Mikołaj Roznerski. Para poznała się na planie serialu M jak miłość.

Adriana Kalska pochodzi z rodziny z tradycjami artystycznymi. Jej dziadek był, a rodzice i wujek są bursztynnikami. Jako dziecko często przebywała w zakładzie taty, w którym szlifowała bursztyny. Siostra jest architektem, a brat studentem wzornictwa na ASP.

Adriana Kalska — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @adriana.kalska.official. Obserwuje ją 239 tysięcy osób.