Kiedy kobiety decydują się zrobić sobie implanty piersiowe?

hispanic pretty woman smiling cheerfully and casually with a positive, happy, confident and relaxed expression

Teraz już raczej nikogo nie dziwi informacja o tym, iż kobieta ma implanty piersiowe – jest to zabieg przeprowadzany dosyć często i panie nie ukrywają tego faktu przed swoimi znajomymi czy rodziną. Nie ma tak naprawdę ku temu żadnych powodów. Jeżeli nasz wygląd przestaje nas zadowalać to mamy przecież prawo szukać jakiś rozwiązań – a dla wielu kobiet w grę wchodzą tutaj tylko implanty piersiowe. 

Biust nie powinien być może atrybutem kobiecości – ale sporo pań tak na to patrzy i raczej nie zmienią one nagle swojego zdania. Jeżeli więc widzimy, że nasze piersi zaczynają opadać lub od wielu lat nie podoba nam się ich asymetria – implanty piersiowe to prosta droga do tego, aby pozbyć się tych kłopotów. Przestrzegamy jednak panie przed zapisywaniem się na takie zabiegi pochopnie – warto dłużej się nad tym zastanowić, bo czeka nas operacja i związane z nią dolegliwości, które mogą nie być przyjemne. Już sam fakt tego, iż potrzebne będą nam na ten czas wolne dni – to kwestia do przemyślenia.  

Jak to wszystko się odbywa? 

Implanty piersiowe wszczepiane są w znieczuleniu ogólnym – nic więc nie czujemy i nic nas nie boli. Chirurg umieści implanty w odpowiednim miejscu, a następnie założy nam opatrunki oraz specjalny stanik, który będziemy musiały przez jakiś czas nosić – jego zadaniem jest uformowanie dla nas ładnego kształtu piersi. Taki stanik pozostanie z nami nawet przez okres dwóch miesięcy. Na pierwszą kontrolę zgłaszamy się po okresie tygodnia, a po dwóch tygodniach możemy pozbyć się szwów. To jednak jeszcze nie koniec, bo potem musimy zająć się też bliznami – na pewno nie chcemy przecież, aby były one widoczne.  

Ciekawe jest to, że takie implanty piersiowe mogą nam “wystarczyć” na całe nasze życie – nigdy nie będzie konieczna ich wymiana. Musimy jednak mieć też świadomość tego, że dużo zależy tutaj od naszego trybu życia i po prostu od zdarzeń losowych. Czasami bywa tak, że po ciąży konieczna jest drobna korekta. Na pewno jednak dobrą informacją jest to, że karmienie piersią odbywa się dokładnie tak samo, jak u kobiet bez implantów. 


Dlaczego decydujemy się na implanty? 

Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o to, aby zapewnić sobie ładniejszy wygląd biustu – aczkolwiek oczywiście najczęściej właśnie dlatego go powiększamy. Może jednak być to również spowodowane utratą naszej naturalnej piersi w wyniku choroby nowotworowej. Czasami panie decydują się usunąć obie piersi także prewencyjnie – aby zmniejszyć ryzyko zachorowania. Tutaj implanty piersiowe są już więc naprawdę potrzebne. Dlatego operację warto wykonać u specjalistów. W Warszawie takie miejsce to klinika chirurgii plastycznej Timeless.