Jakie są zalety i wady mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg w gabinetach medycyny estetycznej. Kliniki zachwalają tę metodę jako doskonały sposób na zmarszczki, ujędrnienie skóry, czy redukcję przebarwień. Czy jednak zabieg ten jest idealnym rozwiązaniem dla każdego? Poznaj wady i zalety mezoterapii igłowej!

Mezoterapia igłowa – jakie zalety ma ta metoda?

Mezoterapia igłowa polega na podawaniu substancji aktywnych bezpośrednio pod skórę. Jest to niewątpliwa przewaga tej metody nad zwykłymi zabiegami pielęgnacyjnymi, w których preparat nakładany jest na powierzchnię naskórka. W przypadku mezoterapii masz pewność, że składniki czynne dotrą dokładnie tam, gdzie powinny. 

Kolejną zaletą mezoterapii igłowej jest bogactwo preparatów, które umożliwia bardzo precyzyjne dobranie substancji do problemu danej osoby. Dzięki temu zabieg pomaga uporać się z wieloma niedoskonałościami, takimi jak zmarszczki, przebarwienia, czy wiotka skóra. Może też wspomóc nawilżenie cery i wyrównać jej koloryt.

Mezoterapia igłowa Warszawa Żoliborz to świetny sposób na profilaktykę anti-aging. Dostarczanie skórze dokładnie tych substancji, jakich w danym momencie potrzebuje, sprawia, że zachowuje ona młody i zdrowy wygląd na długo. 

Mezoterapia igłowa – wady zabiegu

Mezoterapia igłowa, jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z wykonywaniem nakłuć w skórze, co może być problemem dla wielu osób. Większość gabinetów proponuje jednak zastosowanie kremu znieczulającego, który skutecznie niweluje dyskomfort wynikający ze stosowania igły.

Dla niektórych osób wadą zabiegu może być również konieczność powtarzania go w celu osiągnięcia konkretnego rezultatu. Zwykle zaleca się wykonanie 4-5 sesji, z zachowaniem kilku tygodni przerw. Oznacza to, że finalne efekty mezoterapii możesz zobaczyć nawet po paru miesiącach. Wiele jednak zależy od indywidualnych predyspozycji – niektóre osoby zauważą wcześniej rezultaty zabiegu. 

Kiedy warto skorzystać z mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa nie przynosi od razu spektakularnych efektów, ale jej niewątpliwą zaletą jest długofalowe działanie. Preparaty podane pod skórę rozpoczynają procesy naprawcze, których skutkiem jest produkcja nowego kolagenu i elastyny. Substancje te zaś sprawiają, że Twoja cera jest jędrna, elastyczna i gładka. Warto mieć jednak świadomość, że u każdej osoby finalne efekty mogą być nieco inne. 


Jeśli chcesz skorzystać z mezoterapii igłowej, wybierz profesjonalny gabinet. Godną polecenia kliniką jest Dr Skin Care Warszawa, która dba o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Dowiedz się więcej również o innych technikach, np. polegających na wykorzystywaniu bioodnowy odwiedź stronę https://drskincare.pl/zabiegi/zabiegi-autologiczne/