Jakie są rodzaje pompek, które można wykonać w domowym zaciszu?

Warto dbać o swoją formę każdego dnia. Żeby zrobić wartościowy trening, wcale nie trzeba wybierać się na siłownię. Niektóre ćwiczenia fizyczne można z łatwością wykonać w domowym zaciszu. Prawdopodobnie każdy wie, ja wyglądają tradycyjne pompki. Co ciekawe, popularne ćwiczenie kalisteniczne ma bardzo wiele odmian, a to umożliwia wykonanie ciekawego i zróżnicowanego treningu. Poznaj rodzaje pompek, które z łatwością wykonasz w domu.

Rodzaje pompek, które warto poznać

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z kalisteniką powinny zacząć domowe aktywności od najprostszych pompek na kolanach. Jest to ćwiczenie bardzo podobne do wersji klasycznej, jednak w tym przypadku podłoża nie będą dotykać stopy, tylko kolana. To łatwiejsze zadanie, z którym dadzą sobie radę nawet początkujący. Sportowcy-amatorzy, którzy opanują prostą pompkę, mogą przejść do odmiany tradycyjnej, a następnie urozmaicać swój trening. Do codziennej rutyny warto wprowadzić pompki z szeroko rozstawionymi rękami, ponieważ dzięki regularnym powtórzeniom wzmocni się nasza klatka piersiowa. Przeciwieństwem tego ćwiczenia będą pompki diamentowe, z dłońmi ułożonymi bardzo blisko siebie. Zaangażują one mięśnie ramion, tricepsy i barki. 

Zaawansowani miłośnicy ruchu chętnie podejmą się wyzwania, jakim jest wykonanie pompki na jednej nodze. To dość trudny wariant popularnego ćwiczenia. W ramach tej odmiany podłoża dotyka tylko jedna stopa, która podtrzymuje ciężar dolnej części ciała. Ten sposób doskonale kształtuje niższe partie i wymaga doskonałej kondycji fizycznej. Spragnieni ekstremalnych zadań będą trenować pompki z klaśnięciem — wymagają one energicznego wyprostowania ramion i szybkiego uderzenia dłońmi. Jest to z pewnością najbardziej widowiskowa odmiana ćwiczenia, do której potrzeba siły oraz sporego doświadczenia. Nie każdy będzie w stanie od razu ją wykonać. Przechodzenie do coraz trudniejszych odmian pompek przyspieszą regularne treningi z ciężarami kettlebell: https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-kettlebell.

Ćwiczenia z uchwytami do pompek

Wykonywanie pompek to ćwiczenie bardzo proste, które zaawansowani mogą rozszerzać na różne sposoby. Warto skorzystać z ciekawego akcesorium, jakim są uchwyty do pompek. Dzięki tym narzędziom łatwo jest urozmaicić klasyczny trening. Umożliwiają one wykonywanie tradycyjnych pompek oraz ich odmian, które angażują poszczególne partie ciała. Można samodzielnie dokonywać różnych kombinacji, zmieniać rozstaw uchwytów, a nawet wykonywać ćwiczenie, stojąc na rękach. Dzięki tym prostym akcesoriom trening stanie się bardziej efektywny i o wiele ciekawszy. Ćwiczenia przy pomocy niewielkich narzędzi szczególnie mocno wpłyną na kształtowanie klatki piersiowej. Wygląd tej części ciała jest niezwykle ważny dla ambitnych sportowców. Żeby prezentowała się jak najlepiej, popularne pompki należy przeplatać z innymi ćwiczeniami: https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-klatka_piersiowa.

Dlaczego warto trenować pompki w domowym zaciszu?

Regularnie wykonywanie pompek umożliwia wypracowanie pięknej, atletycznej sylwetki. Kompleksowy plan treningowy skupi się na kształtowaniu dolnego odcinka pleców, mięśni ramion, barków, ud i pośladków. Jest to ćwiczenie zalecane osobom chcącym poprawić swoją siłę, wytrzymałość, moc mięśni oraz odporność na ból. Pompki mogą być głównym i najważniejszym elementem treningu albo częścią rozgrzewki. Warto pamiętać, że to ćwiczenie wspaniale wpływa na kształtowanie mięśni brzucha. Osoby, które marzą o płaskim, pięknie wyrzeźbionym „sześciopaku”, powinny wprowadzić do codziennej rutyny dodatkowe elementy: https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-brzuch.