Jakie są rodzaje leżaków ogrodowych?

Marzysz o wygodnym odpoczynku na balkonie lub w ogrodzie? Zwykły fotel nie jest dla Ciebie wystarczający? Jeśli tak, to koniecznie zastanów się nad zakupem leżaka ogrodowego. Już za chwilę dowiesz się też, spośród jakich dokładnie rodzajów takich mebli możesz wybierać.

Leżaki ogrodowe składane

Pierwszy, bardzo praktyczny wariant to składany leżak do ogrodu. Równie solidny co zwykły, jednak bardzo funkcjonalny, przede wszystkim dzięki możliwości jego schowania. To bardzo przydatne rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które taki mebel kupują tylko na balkon. Wówczas możliwość złożenia i schowania leżaka to ogromna zaleta.

Leżaki ogrodowe z daszkiem

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także warianty wyposażone w specjalne daszki. Korzyść jest tutaj oczywista, można bowiem spokojnie odpoczywać, ale jednocześnie chronić twarz przed promieniami słońca. Takie elementy stanowią całość ze stelażem i w razie konieczności można zmienić ich położenie.

Leżaki z baldachimem

Zamiast wymienionego wcześniej daszku można wybrać także mebel wyposażony w baldachim. Ten ostatni to jeszcze lepsze zabezpieczenie przed słońcem, które może sprawdzić się zwłaszcza w przypadku najmłodszych. Baldachim jest też bardzo stylowym rozwiązaniem, nie dziwi więc, że wiele osób decyduje się właśnie na ten wariant.

Leżaki dwuosobowe

Chcesz odpoczywać z osobą bliską? Także masz taką możliwość! Wystarczy, że zdecydujesz się na praktyczny leżak dwuosobowy, który stanowi integralną konstrukcję i nie można go rozdzielić. Oczywiście taki mebel jest większy, jednak wiele osób również się na niego decyduje.

Leżak ogrodowy ze stolikiem

A może praktyczny zestaw? Również masz możliwość takiego zakupu, wielu producentów oferuje bowiem także zestawy zawierające nie tylko sam leżak ogrodowy, ale również niewielki, ale praktyczny stolik. Co ważne, zestaw ten tworzy spójną wizualnie całość, dzięki czemu naprawdę doskonale się prezentuje.

Jak widać na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów leżaków, które znacząco różnią się pod względem ich konstrukcji. Umożliwia to dobranie modelu idealnie dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb, co pozwoli lepiej cieszyć się czasem wolnym spędzanym na świeżym powietrzu.