Jakie pieluchy tetrowe wybrać?

Świeżo upieczeni rodzice mają mnóstwo spraw do załatwienia. Od wyboru odpowiedniego wózka po znalezienie najlepszych zabawek dla dziecka. Musimy też zdecydować się na pieluchy. Do łask wracają te wielorazowe. W tym artykule postaramy się przybliżyć zalety pieluch tetrowych.

Zdrowie i środowisko naturalne

Wielu rodziców troszczy się o zdrowie i dobre samopoczucie swoich dzieci, ale mogą nie zdawać sobie sprawy, że ważne jest dla nich również środowisko, w którym żyją. Z tego powodu pieluchy wielorazowe są świetnym wyborem dla tych, którzy chcą mieć pozytywny wpływ na otaczający ich świat. Pieluchy wielorazowe mają wiele potencjalnych korzyści dla dzieci i ich rodziców.

Materiał używany do produkcji pieluch wielorazowych jest bardziej miękki, oddychający i mniej szkodliwy niż chemikalia znajdujące się w pieluchach jednorazowych. Oznacza to, że skóra naszego dziecka może dużo łatwiej oddychać bez podrażnień spowodowanych chemikaliami zawartymi w pieluszkach jednorazowych.

Twoje dziecko będzie mogło lepiej spać w nocy, nie budząc się z powodu zaczerwienienia lub swędzenia spowodowanego pieluszkowym zapaleniem skóry. Pieluchy tetrowe sprawdzą się, jeśli nasz maluszek ma bardzo wrażliwą skórę.

Wygodne pieluchy dla dziecka i rodzica

Konwencjonalne jednorazowe pieluchy dla dzieci zawierają wiele szkodliwych substancji chemicznych, takich jak formaldehyd, które mogą powodować podrażnienia lub reakcje alergiczne, jeśli maluch będzie je nosił przez wiele godzin.

Pieluchy wielokrotnego użytku są lepsze dla środowiska, ponieważ mogą być używane wielokrotnie. Średnio rodzina z jednym dzieckiem wygeneruje około 7000-9000 jednorazowych odpadów z pieluch rocznie.

Jednorazowe pieluchy potrzebują setek lat, aby rozłożyć się na wysypiskach śmieci; dlatego większość rodzin decyduje się na wielorazowe pieluchy z tkaniny, które można regularnie prać z normalnymi detergentami

Sposób na oszczędzanie…

Pieluchy wielokrotnego użytku są najbardziej opłacalną opcją w czasie. Ponieważ każda pieluszka wielorazowa może być używana dla wielu dzieci, jesteś w stanie uzyskać wartość swoich pieniędzy, nawet jeśli masz tylko jedno dziecko.

W ten sposób, gdy Twoje dziecko przerośnie etap pieluch wielorazowych i prefoldów, będą one nadal przydatne! Możesz także zaoszczędzić pieniądze, kontynuując korzystanie z pieluch z tkaniny lub przechodząc na usługę pieluchową, gdy twoje dziecko będzie starsze.

Są przyjazne dla środowiska. Cloth diapering jest znacznie lepszy dla środowiska niż jednorazowe pieluchy! Jednorazowe pieluchy zawierają substancje chemiczne, które szkodzą naszym składowiskom i oceanom (a nawet niemowlętom). Dodatkowo nie ma potrzeby używania worków na śmieci!

Jeśli chcesz używać pieluch materiałowych przy drugim dziecku, to nic nie stoi na przeszkodzie. Są nawet tacy rodzice, którzy używają pieluch wielorazowych przy dwójce dzieci jednocześnie.

Pieluchy tetrowe w sklepie EKO

Podczas gdy koszt pieluch wielorazowych jest kosztem początkowym, który może być przerażający na początku, ważne jest, aby pamiętać, że te produkty przetrwają przez lata. Będziemy musieli kupić 10-15 różnych zestawów pieluch wielorazowych, zanim twoje dzieci nauczą się korzystać z nocnika! Taka ilość wystarczy dla jednego malucha.  

Podsumowując pieluchy wielorazowe, to doskonałe rozwiązanie dla młodych rodziców, którzy chcą  nie tylko zadbać o komfort swojego maluszka, ale także zależy im  na środowisku naturalnym. Na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów pieluch wielorazowych do wyboru. Dzięki temu każdy rodzic może znaleźć coś, co będzie najbardziej odpowiednie dla jego dziecka.

Źródło: rodzinaeko.pl