Jakie oprawki na sezon 2022? Przegląd kolorów i kształtów

Przedstawiamy najmodniejsze okulary w 2022 roku. Moda ich dotycząca jest jednym z trendów, które łatwo przeoczyć. Nie warto, bo okulary mogą stać się one nieodzownym akcesorium w tym roku. Zamiast więc kupować soczewki, poznaj trendy na 2022 rok i bądź na czasie ze swoimi oprawkami.

Kocie oprawki

Ten klasyk retro to ponadczasowy trend, który pasuje do każdej twarzy, niezależnie od jej kształtu. Modowi eksperci zgadzają się, że okulary w kształcie kocich oczu to jeden z kluczowych trendów sezonu 2022. Oprawki w tym kształcie są teraz na topie jako nieodzowny element stylizacji dla kobiet. Zagościły one nie tylko na modowych wybiegach, ale również w salonach optycznych. Rogi okularów dobrze wyglądają na większości kształtów twarzy, szczególnie u Pań z wyraźnie zarysowaną szczęką. Okulary w kształcie kocich oczu podkreślają łuk brwiowy, przyciągają uwagę do charakterystycznych punktów na twarzy i wprowadzają interesujący element do stylu każdej kobiety.

Jeśli obawiasz się, że kocie oprawki są zbyt odważne dla Ciebie, najlepsze w tym trendzie jest to, że możesz dopasować go do swoich preferencji. Dla minimalistycznego wyglądu wybierz czarne lub brązowe oprawki. Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę, poszukaj odważnych kolorów lub zabawnych wzorów, jak wzór kolorowej skorupy żółwia. Kocie oprawki to również świetny sposób na dodanie “tego czegoś” do Twojego wyglądu i wejście w rok 2022 ze świeżym lookiem.

Gdy wybierasz dla siebie styl oprawek, zwróć uwagę na ich szerokość – powinna być taka sama, jak szerokość Twojej twarzy albo wystawać trochę poza nią.

Grube ciemne oprawki

Niegdyś zarezerwowane dla amatorów książek i nauki, teraz robią furorę wśród gwiazd, takich jak Julia Roberts, Elizabeth Banks czy Gwyneth Paltrow. Co ciekawe, ten model stał się bardzo popularny podczas pandemii. Dlaczego? Grube i ciemne oprawki pozwalają ukryć lekko zaokrągloną twarz. W końcu nic tak nie odchudza, jak odrobina stylu.

Jeśli obawiasz się, że czarny kolor przygasi Twoją karnację, możesz pójść na kompromis i wciąż być modna. Wystarczy, że w okulary.expert wybierzesz granatowe, ciemnoczerwone, kolorowe lub przezroczyste oprawki.

Idealnie okrągłe oprawki

Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę, wybierz okrągłe oprawki. Trochę retro, odrobinę hipsterskie i bardzo cool, okrągłe oprawki pasują do wielu stylów, od biznesowego do codziennego. Jeśli masz odwagę, wybierz większe oprawki. A jeśli jesteś cichą wodą, która brzegi rwie, niech Twój wybór padnie na mniejszy model.

Czy te okulary będą Ci pasowały? Wszystko zależy od Twojego kształtu twarzy. Jeśli jest podłużna lub okrągła, jesteś w odpowiednim miejscu.

Druciane oprawki

Najdelikatniejsze z trendów roku 2022, druciane oprawki nie rzucają się w oczy. Szczególnie wtedy, gdy wybierzesz je w kolorze żółtym lub różowego złota. Stworzy to wrażenie, jakby Twoja twarz była wręcz naga. Metalowe oprawki przeżywają teraz swój moment – prawie każda marka wypuściła model w tym kształcie, aby być na czasie z trendami. Ty też możesz być.

Niestety druciane oprawki nie nadadzą się przy każdej wadzie wzroku, ponieważ nie utrzymają grubszych szkieł. Z tego powodu przed zakupem skonsultuj się ze swoim optykiem.

Być może nosisz okulary ze względu na wskazania swojego okulisty i nic bez nich nie widzisz, jednak nie oznacza to, że nie możesz być modna. Zamiast próbować wyróżnić się kolczykami czy makijażem, postaw na najmodniejsze oprawki w sezonie, a nikt nie będzie mógł oderwać od Ciebie oczu.