Jakie mieszkanie pod najem krótkoterminowy?

Kupno mieszkania pod wynajem krótkoterminowy to jeden z najlepszych sposobów na inwestowanie w nieruchomości. Jest to inwestycja bezpieczna, pozwalająca zarobić na wzroście wartości nieruchomości w czasie, a także generująca przychody na bieżąco. Zanim jednak będzie można się cieszyć zyskami z wynajmu mieszkania, należy znaleźć odpowiednią nieruchomość. Na jakie cechy warto zwrócić uwagę? Jakie mieszkanie wybrać pod inwestycję?

Jakie mieszkanie wybrać po wynajem krótkoterminowy?

Zakup mieszkania pod inwestycję to zawsze bardzo ważny krok i chociaż może się wydawać, że inwestor powinien kierować się tymi samymi kryteriami, co w przypadku zakupu lokalu dla siebie, to jednak proces jest zgoła odmienny. Warto zatem wcielić się w rolę przyszłego najemcy. Na początku powinno się ustalić grupę docelową, której będzie wynajmowane mieszkanie. Czy jest to najem dla rodziny, czy studentów, a może dla osoby, która tylko na jakiś czas będzie mieszkać?

Określenie grupy docelowej pomoże zdecydowanie łatwiej dobrać metraż nieruchomości oraz jej lokalizację. Może się bowiem okazać, że często głośne i tłoczne centrum miasta nie sprawdzi się, gdy będzie to najem dla rodziny z dzieckiem. Osoby planujące wynajem mieszkania na krótki termin lub długi dla rodzin zdecydowanie częściej zainteresowane są lokalizacjami na obrzeżach miast w spokojniejszych dzielnicach.

Duża ilość placówek zdrowotnych, oświatowych, kulturalnych, czy też łatwy dojazd komunikacyjny to tylko kilka zalet, które mogą przyciągnąć rodzinę poszukująca „czterech kątów” na wynajem. Warto również zorientować się, czy mieszkanie położone jest w pobliżu centrów handlowych oraz sklepów spożywczych. Łatwy dostęp do niezwykle istotnych miejsc w obecnych czasach będzie nie tylko atutem, ale także ułatwieniem dla rodziców.

Wybierając mieszkanie pod studentów, którzy jednak preferują dłuższy wynajem, istotne będzie to, aby znajdowało się ono w centrum, gdzie jest łatwy dostęp do rozrywki. Najem krótkoterminowy wymaga jednak nieco innego planowania. Najczęściej dotyczy on nieruchomości, które wynajmowane są na tydzień, szczególnie w okresie urlopowym. Niemniej można postawić na uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu mieszkanie będzie zarabiać na siebie cały rok i łączyć najem na krótki termin z długoterminowym.

Długość wynajmu a urządzenie nieruchomości

Urządzenie nieruchomości ma również ogromne znaczenie. W przypadku najmu krótkoterminowego należy wziąć pod uwagę fakt, że wynajmujący będą się często zmieniać. Dlatego też trzeba się liczyć z tym, że kupno ekskluzywnych i drogich mebli niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem. Ponadto trzeba liczyć się z tym, że konieczne będą częste remonty, czy też odświeżenie mieszkania. Warto także postawić na uniwersalne opcje aranżacji, aby nieruchomość stale cieszyła się zainteresowaniem, co pozwoli jej zarabiać. Więcej na temat najmu krótkoterminowego można przeczytać na https://domardevelopment.pl/najem-krotkoterminowy-co-warto-o-nim-wiedziec/.