Jakie meble ogrodowe wybrać dla stylu industrialnego?

Aby urządzić efektowną przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie, warto postawić na meble w stylu industrialnym. Przed wybraniem odpowiednich akcesoriów, warto poznać cechy charakterystyczne dla tego stylu. W ogrodzie niezwykle istotne jest postawienie na produkty wytrzymałe, wygodne, a zarazem funkcjonalne i estetycznie wykonane. Surowce, z jakich wykonane są meble industrialne spełniają te wszelkie wymogi. Jest to przede wszystkim metal, drewno czy szkło.

Czym wyróżniają się meble industrialne?

Meble ogrodowe w tym stylu charakteryzują się prostotą wykonania, elegancją i surowością. W takich produktach nie pojawiają się liczne zdobienia czy szeroka paleta kolorów. Produkty industrialne są proste, masywne i minimalistyczne. Nie ma tu miejsca na przepych. Wykonane ze stali, drewna i szkła czy też połączenia różnych surowców, zapewniają nam długą żywotność. Co ważne, są też łatwe w czyszczeniu i wysoce odporne na warunki atmosferyczne. Ich wybór jest niezwykle bogaty. Produkty w stylu industrialnym to prosta forma i geometria, wysoka funkcjonalność, solidność i dbałość o wykonanie. Meble industrialne na tle zieleni prezentują się zawsze elegancko i gustownie, gwarantując nam udany wypoczynek.

Jakie meble do ogrodu w stylu industrialnym?

Możemy postawić na całe zestawy mebli, z tworzywa sztucznego, aluminium, czy stali nierdzewnej. Zestaw mebli należy dostosować do ilości użytkowników. Może on składać się z komfortowych sof, foteli, krzeseł, stolików i stołów. Ciekawym wyborem będzie między innymi leżak ogrodowy. Może być to model prostokątny, na nóżkach w kolorze np. szarym czy antracytowym. Do niego możemy dobrać poduszki w podobnych odcieniach. Co jeszcze może pojawić się w ogrodzie czy na tarasie? Oczywiście, huśtawka ogrodowa. Będą z niej chętnie korzystały osoby dorosłe, jak i dzieci. W stylu industrialnym sprawdzi się zwłaszcza stalowa huśtawka w kolorze grafitowym czy beżowym, z wygodnymi poduszkami.

W ogrodach pojawiają się nie tylko meble stalowe, ale także często wykończone technorattanem, niezwykle modnym od kilku ostatnich sezonów. Oczywiście, możemy zrezygnować z tych materiałów, na rzecz wyjątkowego drewna. Drewno jako materiał naturalny, świetnie współgra z każdym ogrodem, tworząc z nim spójną całość. Z drewna znajdziemy nie tylko stoły, krzesła, ławki, ale także leżaki. Warto pamiętać, że drewno wymaga okresowej konserwacji, tylko wtedy zachowa na długi czas swój nienaganny wygląd i właściwości. Wybór konkretnego rozwiązania zależy tylko od naszych indywidualnych preferencji.

Dodatki do ogrodu

W ogrodzie nie może też zabraknąć pewnych dodatków. Piękne detale ze stali podkreślają charakter ogrodu. Mogą być to pojemniki na roślinny czy murki oporowe. W ogrodach industrialnych sprawdzą się zarówno donice ze stali, jak i z drewna.

Dlaczego warto sięgnąć po meble w stylu industrialnym?

Meble w stylu loft świetne komponują się z zieloną przestrzenią. Zachwycają swoim minimalizmem i prostotą. Ich kolory piękne prezentują się na tle zieleni i stanowią integralną z otoczeniem całość. Meble w tymże stylu są estetyczne, a przy tym niebywale trwale. Można z nich więc korzystać przez długie lata. Ponadto mają prostą formę, co za tym idzie, dają wiele możliwości aranżacyjnych. Meblom metalowym nie szkodzą wahania temperatur i promieniowanie słoneczne. Są praktyczne i łatwe w czyszczeniu. Urządzenie ogrodu w stylu industrialnym wbrew pozorom nie jest wcale trudne. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie meble i dodatki, które uzupełnią całą aranżację.