Jakie łazienki będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie?

Trendy łazienkowe zmieniają się zwykle co kilka lat. Jednak jeśli wybierzemy praktyczną i dobrze przemyślaną aranżację, to z pewnością będzie cieszyć oko znacznie dłużej. Dlatego nie warto ślepo podążać za trendami, choć można się nimi zainspirować i wybrać te, które będą pasowały do pomieszczania oraz gustu jego użytkowników. Jakie trendy będą najpopularniejsze w najbliższym czasie?

Aranżacja łazienki zwykle bywa problematyczna. Często jest to pomieszczenie stosunkowo niewielkie, a trzeba w nim zmieścić sporo sprzętów. Projektowania łazienki nie ułatwiają także ograniczenia konstrukcyjne, związane np. z przebiegiem instalacji hydraulicznej. Dlatego nie wszystkie modne aranżacje będą pasowały do każdego wnętrza. Jednak warto je poznać i zaczerpnąć nieco inspiracji. Co będzie modne w tym sezonie?

Meble łazienkowe – drewno czy kolor?

Chociaż klasyczne drewno oraz biel nadal są jednymi z najpopularniejszych wyborów, to w ofercie meblowej pojawiają się także inne propozycje. Wśród trendów na najbliższy rok można wymienić szafki łazienkowe w kolorach granatu, szarości oraz pastelowego błękitu. Modne jest także łączenie różnych kolorów i wzorów. Nadal popularne są meble w kolorze dębu, z czarnymi elementami. Taki design świetnie wpisuje się np. w niezwykle modną stylistykę loftową. Coraz modniejsze staje się też złoto – w różnych odsłonach. Świetnie współgra z ciemnymi barwami, np. czernią lub głębokim granatem.

Zestawy mebli

Chociaż dla wprawnego architekta wnętrz łączenie mebli z różnych kolekcji nie jest problemem, to dla laika może być to zadanie zbyt trudne. Jeśli nie czujemy się na tyle pewnie w tej dziedzinie, to lepszym wyborem będą komplety mebli łazienkowych. Dla uzyskania efektu spójnego, harmonijnego wnętrza, warto zaplanować swoją łazienkę w taki sposób, aby wszystkie przedmioty mogły być schowane w szafkach i regałach. Im więcej rzeczy pozostanie na widoku, tym łatwiej o wrażenie chaosu i bałaganu.

Baterie łazienkowe

Ilość wzorów i kolorów baterii łazienkowych oferowanych przez producentów jest coraz większa. Taki szczegół może zaakcentować wnętrze. Od kilku sezonów, niezmiennie najczęściej wybierane są te w kolorze czarnym o satynowym lub matowym wykończeniu. Jednak na popularności zyskują także inne barwy – głównie różne odcienie złota oraz miedzi. Te ostatnie szczególnie dobrze komponują się z wnętrzami, w których dominuje róż, granat lub ciemna zieleń. Design baterii warto dobrać do klimatu całej łazienki. Dostępne są zarówno modele o bardziej nowoczesnych kształtach, jak i w stylistyce retro.

Co zamiast klasycznych płytek?

Ciekawym trendem, który można obserwować od pewnego czasu, jest lastryko. Ten materiał powstaje z połączenia cementu, grysu i barwników. W ten sposób osiągany jest bardzo interesujący efekt wizualny. Lastryko jest też niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. W nowoczesnych aranżacjach wciąż pojawia się również marmur. Pozwala on osiągnąć efekt luksusu i elegancji, jednak nie warto z nim przesadzać – w łazience zdecydowanie wystarczy jeden marmurowy akcent.