Jakie dywany do salonu najlepiej wybrać?

Nie da się ukryć, że jednym z najbardziej reprezentatywnych pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach jest bez wątpienia salon. To właśnie tam przyjmujemy gości, tam spędzamy czas z najbliższymi. Z uwagi na to warto zadbać o to, aby salon prezentował się możliwie najlepiej. Możesz to osiągnąć, chociażby decydując się na takie dodatki, które będą mieć duży wpływ na ostateczny wygląd tej przestrzeni. Bez względu na to, czy Twój salon jest ogromny, czy może niewielki — niezbędnym elementem wyposażenia jest odpowiedni dywan. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, jaki dywan do salonu będzie najlepszy. Przedstawimy Ci zalety różnych wersji, dzięki czemu na pewno bez problemu znajdziesz taki dywan, który będzie doskonale pasował do Twojego pomieszczenia. Udowadniamy, że zakup tego dodatku wcale nie musi być problematyczny. Życzymy miłej lektury!

Na co zwrócić uwagę kupując dywan do salonu?

Zanim przejdziemy do opisu konkretnych wariantów, na samym początku musimy skupić się na tym, w jaki sposób dopasować właściwy dywan. W końcu zupełnie inny egzemplarz wybierzemy do niewielkiego, tradycyjnego salonu, a na inny zdecydujemy się wtedy, gdy będziemy poszukiwać idealnej wersji do dużego wnętrza. Drugą bardzo ważną kwestią jest dopasowanie koloru. Jeżeli zależy Ci na tym, aby optycznie powiększyć przestrzeń to najlepiej postaw na modele w jasnych barwach. Może to być, chociażby biel, ale i przeróżne brązy, czy nawet szarości. Oczywiście nic nie stoi również na przeszkodzie, abyś nie mógł wybrać dla siebie bardziej energetyzujących kolorów! Kluczem do sukcesu jest po prostu zakup takiego dywanu, który zapewni nam duży komfort codziennego użytkowania, a przy tym będzie ładnie wyglądał w zestawieniu z innymi meblami i dodatkami znajdującymi się w salonie. Jeżeli marzy Ci się ciemny dywan, najlepiej zestaw go z trochę jaśniejszymi kolorami ścian. Gdyby całe wnętrze było zaaranżowane ciemnym wyposażeniem, a dodatkowo dywan byłby np. czarny, mogłoby to spowodować, że salon wyglądałby przytłaczająco. Najczęściej najmodniejsze dywany do salonu są dostępne tak naprawdę w całej palecie barw.

Czym powinien wyróżniać się dywan w salonie?

Salon jest stosunkowo często eksploatowanym pomieszczeniem. Z uwagi na to najlepszym rozwiązaniem będzie dopasowanie do niego egzemplarza o niskim runie. Niekwestionowaną zaletą takich modeli jest fakt, że są bezproblemowe w codziennym utrzymaniu w czystości. Możesz codziennie swobodnie je odkurzać, a do tego od czasu do czasu zdecydować się także na pielęgnację na mokro. Zakładając oczywiście, że wybrany przez Ciebie dywan nie ma takich przeciwwskazań! W zależności od tego, gdzie dokładnie chcesz, umieścić swój model może być on w jednym odcieniu, albo wręcz przeciwnie — może również zachwycać bardzo ciekawym połączeniem kolorystycznym. Jeżeli Twój dywan do salonu będzie przyozdobiony np. za pomocą geometrycznych wzorów albo dużych liści, to z całą pewnością bardzo szybko stanie się jedną z największych ozdób tego wnętrza.

Dywany do salonu — funkcjonalne i estetyczne egzemplarze

Zapewne zastanawiasz się również nad tym, z czego powinien być wykonany Twój dywan do salonu. Jesteśmy przekonani, że świetnym rozwiązaniem będą, chociażby dywany wykonane z włókien polipropylenowych. Te modele są charakterystyczne przede wszystkim ze względu na swoją dużą wytrzymałość. Z tego też względu nie musisz obawiać się, że zakupiony dywan po kilku tygodniach będzie wyglądał nieestetycznie i np. zacznie się pruć. Wręcz przeciwnie — odpowiednio dopasowany wariant będzie nie tylko dobrze, ale i naprawdę długo służył. Jeżeli chcesz, możesz również zwrócić uwagę na dywany wełniane. To egzemplarze, które cieszą się od lat niesłabnącą popularnością nawet wśród najbardziej wymagających klientów. To egzemplarze antyalektrostatyczne, które doskonale podkreślają całą aranżację.

Właściwy rozmiar dywanu

Nie możemy nie wspomnieć również o tym, jak istotną rolę odgrywa to, abyś oprócz właściwego koloru, czy materiału, znalazł taki dywan, którego rozmiar będzie wprost stworzony do Twojego salonu. Musisz dobrze zastanowić się nad tym, gdzie ów dywan ma się znaleźć. Jeżeli zależy Ci na naprawdę dużym dywanie, musisz zwrócić uwagę na to, w jakiej odległości będzie on ustawiony od ścian w salonie. Zakłada się, że przerwa pomiędzy krawędzią a dywanem powinna wynosić co najmniej 90 cm. Dywany do salonu mogą jednak być również o wiele mniejsze. Jeżeli chcesz, możesz postawić, chociażby na malutki model, który umieścisz np. pod stolikiem kawowym, albo w części wypoczynkowej Twojego salonu.

Chociaż wybór właściwego dywanu do salonu może wydawać się problematyczny, tak naprawdę szeroki wybór różnych wersji sprawia, że nikt nie powinien mieć problemów z tym, aby znaleźć możliwie najlepiej dopasowany wariant. Dywany w salonie stanowią funkcjonalny, a zarazem bardzo estetyczny dodatek, dlatego nie warto z niego rezygnować nawet wtedy, gdy salon jest niewielki. Jesteśmy przekonani, że z pomocą naszych wskazówek zakup właściwej wersji nie zajmie Ci zbyt wiele czasu.

Dowiedz się, w jaki sposób dopasować odpowiedni dywan do swojego salonu. Dlaczego nie warto rezygnować z tego dodatku?