Jaki lubrykant wybrać?

Komfort i nawilżenie podczas seksu są kluczowe. Warto w związku z tym zadbać nie tylko o higienę i pielęgnację miejsc intymnych, ale również zaopatrzyć się w odpowiedni lubrykant. Jaki żel intymny wybrać? Podpowiadamy poniżej.

Co to jest lubrykant?

Jest to substancja ułatwiająca kontakty seksualne, której głównym zadaniem jest nawilżenie pochwy oraz odbytu, aby zniwelować suchość tych miejsc i wykluczyć tarcie. Dodatkowo często stosuje się je jako bodziec dodatkowy w czasie zbliżeń oraz ułatwienie zabawy gadżetami erotycznymi. 

Rodzaje lubrykantów

Żele intymne dzielimy ze względu na ich bazę. Najczęściej spotykane są lubrykanty na bazie wody i silikonu. To właśnie te są najbezpieczniejsze dla naszych miejsc intymnych i mogą być stosowane wraz z prezerwatywami. Wyróżniamy również żele intymne na bazie oleju, które idealnie nadają się do masażu

Różnica pomiędzy lubrykantem na bazie wody i silikonu

Lubrykant na bazie wody – jest to najbardziej naturalny żel intymny, którego pH jest zbliżone do śluzu pochwowego. Skutecznie radzą sobie z suchością pochwy, nie powodując przy tym żadnych podrażnień. 

Lubrykant silikonowy – powoduje on lepszy poślizg niż jego poprzednik i wystarczy jego niewielka ilość by poczuć znaczącą różnicę w doznaniach. Dodatkowo jest on znacznie trwalszy. Dzięki swojej  strukturze nadaje się też idealnie do korzystania pod wodą.

Właściwości specjalne lubrykantów

żele stymulujące – wyróżniamy tu dwa rodzaje: lubrykanty rozgrzewające i chłodzące. Obydwa bazują zazwyczaj na wodzie. 

lubrykanty smakowe – nadają się idealnie do seksu oralnego. Ich smak i zapach zapewnia ciekawe urozmaicenie życia intymnego. Warto zaznaczyć, że żel smakowy nie powinien zawierać cukru i powinien być jadalny, zatem bazować na wodzie. 

żele hipoalergiczne – posiadają najbardziej naturalny skład, a ich pH ich zbliżone do tego jakie panuje w śluzie wydzielanym przez pochwę. Ma on dodatkowo właściwości łagodzące miejsca intymne.

lubrykanty opóźniające – mają na celu przedłużyć stosunek i moment męskiego wytrysku. W swoim składzie posiadają najczęściej benzokainę lub lidokainę, które mają właściwości znieczulające miejsce na które zostaną nałożone. 

Jak używać lubrykantów?

Wedle instrukcji, należy je aplikować bezpośrednio na miejsca intymne w celu uzyskania lepszego poślizgu. Można nałożyć go bezpośrednio na penisa, lub pochwę i delikatnie rozsmarować przed rozpoczęciem penetracji. Warto używać ich nie tylko w przypadku suchości pochwy, ale również gdy nawilżona prezerwatywa wraz z naturalnym śluzem stają się niewystarczające.

Jaki lubrykant wybrać?

Tak naprawdę jest to indywidualna kwestia, którą warto omówić z partnerem, bazując przy tym na wspólnych preferencjach. Warto jednak sięgać po naturalne żele o medycznym składzie. Jednym z nich jest lubrykant medyczny WIMIN. Zwiera on 98,8% składników pochodzenia naturalnego i zapewni Ci nawilżenie, wygodę i ochronę podczas seksu i na co dzień, nawet przy suchości pochwy

Warto wspomnieć, że produkty, które oznaczone są jako w 100% naturalne, mają dodatkowo działanie hipoalergiczne i minimalizują ryzyko pojawienia się niechcianych uczuleń. 

Opracowanie: Wimin – produkty i suplementy stworzone z myślą o unikalnych potrzebach kobiet