Jaka fryzura do okrągłej twarzy?

Musimy mieć świadomość, że kształt twarzy determinuje bardzo często wybór fryzury. Strzyżenie odpowiednio wykonane ukryć może niewielkie mankamenty oraz także wyeksponować cechy, które zasługują na uwagę. Jeśli interesuje nas fryzura do okrągłej twarzy, to sporą popularnością cieszą się fryzury krótkie z grzywką skośną lub też stylizacje, w których zastosowane zostały dynamiczne oraz ostre linie cięcia. Twarz wydaje się o wiele smuklejsza.

Co podkreślić w okrągłej twarzy? A co ukryć?

Wybór fryzury modnej, w dodatku idealnie dopasowanej do kształtu twarzy, jednak nie jest taki prosty. Należy pod uwagę wziąć preferencje osobiste oraz cechy indywidualne urody. Wiele kobiet decyduje się na trendy, które są akurat modne i są prezentowane przez znane osoby.

Jednak musimy mieć świadomość swojego typu twarzy. Odpowiedzmy sobie na pytanie – jak rozpoznać okrągłą twarzy? Po pierwsze, jej szerokość oraz długość są równe, przez co twarz sprawia nieco pulchnej. Policzki są pełne oraz także zaokrąglone. Czoło jest dosyć szerokie, a podbródek nie jest zarysowany wyraźnie. W razie pewnych wątpliwości możemy użyć prostej metody. Wystarczy, że zwiążemy włosy, staniemy naprzeciw lustra na odległość ręki wyciągniętej oraz na nim odrysować sam obwód twarzy. Kształt gotowy dopasować można łatwo do jednej z geometrycznych figur.

Idealnym kształtem jest owal. Jeśli mamy twarz okrągłą, to szukajmy odpowiedniej fryzur. Musi to być fryzura do okrągłej twarzy. Taka fryzura pozwoli nam uzyskać efekt wysmuklenia. Możemy osiągnąć to przy doborze także odpowiedniego makijaż, jednak nie możemy zapominać, że to głównie fryzura odgrywa rolę największą.

Najważniejsze wskazówki

Po pierwsze, odradza się wszystkich cięć, które się kończą na wysokości policzkowych kości. One tylko akcentują ich szerokość. Naprawdę złym rozwiązaniem jest także grzywka prosta, ponieważ ona podkreśla linię szeroką czoła. Bardzo ryzykowne może się okazać wykonanie niezmiernie krótkiej fryzury, ponieważ taka fryzura odsłania całą twarzy. Rozwiązaniem najbezpieczniejszym jest wybór długości włosów, aby końcówki się znajdowały na samej linii podbródka. Warto zapamiętać, że fryzury dłuższe wysmuklą optycznie twarz. W przypadku fryzur krótkich wyjątkiem są wszelkie stylizacje, w których włosy wystopniowane zostały oraz się piętrzą na samym czubku głowy.

Czego jeszcze należy lepiej unikać? Na pewno nie będzie nam dobrze w drobnych loczkach. Taka fryzura poszerza optycznie naszą twarzy. Niezbyt dobrym rozwiązaniem jest także czoło odkryte czy też przedziałki symetryczne.