Jaką biżuterię wybrać do ślubu?

W tak ważny dzień, jak ślub, wszystkie sprawy muszą koniecznie zostać dopięte na ostatni guzik. W końcu jest to początek nowej, pięknej podróży przez życie, gdzie każda para oczu skierowana jest prosto na Państwa Młodych. Oprócz udekorowania sali biesiadnej, kościoła, czy urzędu, kluczowym jest, aby zarówno przyszła żona, jak i mąż byli odpowiednio przygotowani do ceremonii. Oprócz zjawiskowej sukni ślubnej, czy też eleganckiego garnituru, potrzeba kilku akcesoriów, które uczynią stroje wyjątkowymi. Mowa tu mianowicie o biżuterii, dopasowanej zarówno do stylizacji, jak i charakteru przyszłych małżonków tak, aby całość zapierała dech w piersiach gości. Aby osiągnąć taki efekt, należy oczywiście odpowiednio dopasować biżuterię do posiadanych kreacji – bogato zdobione suknie raczej nie potrzebują wiele, natomiast przy tych prostych można już troszkę poszaleć. Czyli jak odpowiednio przygotować dodatki, żeby nie stracić przy tym głowy?

Błyskotki dla Panny Młodej

Jeżeli chodzi o stylizację przyszłej żony, możliwości jest nieskończenie wiele. Dzisiejsze salony jubilerskie oferują ogromny wybór wszelkiego rodzaju biżuterii, od srebrnej po platynową, w wielu kształtach, odcieniach i wzorach. Najważniejszym jest, aby akcesoria współgrały z suknią ślubną, makijażem i fryzurą. Jako, że biżuteria ślubna zazwyczaj używana jest tylko raz, warto skupić się na ozdobach srebrnych, czy pozłacanych. Jeżeli chodzi o dobór poszczególnych elementów, kolczyki są zawsze bezpiecznym wyborem. Mogą być pokaźne, bądź delikatne w zależności od rodzaju fryzury – przy włosach upiętych do góry można puścić wodzę fantazji! Odkryte ramiona i szyja, aż proszą się o zdobną kolię, która będzie mienić się tysiącami przepięknych stróżek światła! Biżuteria dopasowana do obrączek, czy pierścionka zaręczynowego to znakomity pomysł! Jeżeli chodzi o ilość dodatków, warto postawić na jeden, okazały dodatek i dobrać kolejne dwa, delikatniejsze, jednak w tym samym stylu.

Biżuteria dla Pana Młodego

Zdawałoby się, że biżuteria ślubna przeznaczona jest wyłącznie kobietom. Nic bardziej mylnego! Obrączki nie są jedyną ozdobą, jaką posiada na sobie Pan Młody. Wielu mężczyzn coraz częściej decyduje się na biżuterię taką jak bransoletki, czy naszyjniki. Jednakże w wielu salonach jubilerskich nabyć można również biżuterię stworzoną do przyzdabiania szczególnych, bardziej wystawnych stylizacji. Spinki do mankietów i krawatów, to idealne dopełnienie dla męskiego garnituru. Dostępne są w wielu różnych wersjach – wykonane z wielu kruszców, posiadające unikalne wzory, a także czasem ozdobione cyrkoniami, czy kamieniami szlachetnymi. Dopasowane do biżuterii Panny Młodej, spinki do mankietów zaprezentują się nieziemsko! Jest to też piękna pamiątka po tak szczególnym dniu, zwłaszcza jeżeli ozdoby posiadają grawerunek zawierający imiona bądź inicjały przyszłych małżonków. W końcu biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, niektóre elementy znaczą naprawdę wiele!