Jaką biżuterię srebrną warto wybrać na co dzień?

Stanowi ciekawą alternatywę dla złotych dodatków i jest równie atrakcyjna. Srebrna biżuteria coraz częściej pojawia się w zestawach casualowych i coraz odważniej – w sportowych. Jaką warto wybrać na co dzień?

Dlaczego srebrna biżuteria jest popularna?

O popularności srebrnej biżuterii decydują nie tylko łatwa dostępność i atrakcyjne ceny. Takie ozdoby cechuje przede wszystkim uniwersalność, nie bez znaczenia są również bogactwo kolekcji i bezproblemowa pielęgnacja. Na atrakcyjność srebra wpływa również fakt, że niezwykle efektownie łączy się z bursztynem i kamieniami naturalnymi. 

Jaka powinna być codzienna biżuteria srebrna? 

Styliści są zgodni – biżuteria srebrna, wybierana na co dzień, uatrakcyjnia zestawy basicowe, casualowe i sportowe – tym samym pozwalając zachować ich unikalny charakter i spójność poszczególnych elementów. Niestety, nie każdy model to potrafi. Jakie więc cechy powinny charakteryzować idealne srebrne dodatki na co dzień?

1. Zwróć uwagę na rozmiar

Decydując się na srebrną biżuterię, sięgaj po taką, którą charakteryzuje mały lub średni rozmiar. Taki wybór jest ważny nie tylko ze względów praktycznych. Okazała biżuteria najczęściej nie pasuje do minimalistycznych, casualowych i codziennych stylizacji. 

2. Nie zapominaj, że piękno często tkwi w prostocie

Jesteś zdania, że piękno tkwi w prostocie? To tak samo jak wielu twórców srebrnej biżuterii! Świadczy o tym chociażby szeroka gama projektów o minimalistycznym charakterze, odpowiednich na co dzień. Spośród nich warto wymienić nie tylko kolczyki na sztyfty, ale również – kolczyki – kółka, naszyjniki zwracające uwagę surowym wykończeniem, minimalistyczne pierścionki i delikatne bransoletki.

3. Zdobienia? Zachowaj umiar!

Srebrna biżuteria na co dzień może być zdobiona bursztynem lub kamieniami – we wszystkim jednak należy zachować umiar. Decydując się na dodatki zwracające uwagę – zadbaj, by pozostawały spójne z wybraną przez Ciebie stylizacją. Szczególnie zwróć uwagę na wisiorki, kolczyki i pierścionki uzupełnione jasnym kamieniem – żółtym bursztynem lub białą cyrkonią. 

4. Powiedz tak niestandardowym kształtom

Wybierając uniwersalną biżuterię srebrną, nie musisz rezygnować z tego, co Cię wyróżnia. Bogaty asortyment sklepów z biżuterią obejmuje również dodatki w niestandardowych kształtach. Obok popularnych kwiatów i serduszek, pojawiają się pszczoły na plastrze miodu, zwierzęta domowe, symbole religijne i emotikony wyrażające emocje. Decydując się na ten rodzaj srebrnej biżuterii, rozważnie łącz dodatki z pozostałymi elementami stylizacji. Dzięki temu zadbasz o ciekawy akcent, bez ryzyka przytłoczenia swojej stylizacji.