Jak zorganizować wesele w stylu boho?

Boho to jeden z najgorętszych trendów w organizacji przyjęć, nie tylko weselnych. Prostota, naturalność, niewymuszona elegancja i szyk to cechy, które przyciągają do tej konwencji. Jeśli Ty też marzysz o organizacji wesela w stylu boho, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym znajdziesz garść inspiracji co do stroju, wnętrza i miejsc, które najlepiej się do tego nadają.

Boho-suknia panny młodej

Pierwszym elementem, kluczowym dla wesela w stylu boho są ubrania pary młodej. Odbiegają on bowiem bardzo mocno od tego, co zazwyczaj widzi się na wystawnych przyjęciach ślubnych. Tu nie zobaczymy taft, szerokich rozkloszowanych spódnic, brokatu, świecidełek czy wielkich, długich welonów. Sukienka w stylu boho to najczęściej prosta, zwiewna szata, swobodnie opływająca po kształtach panny, często odsłaniająca plecy czy ramiona. Powinna być wykonana ze szlachetnych, naturalnych materiałów takich jak len czy czysty jedwab. Wykończona koronkami, frędzlami czy wiązanymi kokardami jeszcze mocniej wpisuje się w tę stylistykę. Sukienka może być w wersji mini, odsłaniać nogi. Modne są delikatne hafty. Na nogach panny młodej zamiast szpilek widzimy raczej wiązane sandałki. Takie suknie można znaleźć w ofertach niektórych salonów mody ślubnej, częściej jednak są to okazy vintage, kupione w komisie lub na aukcjach. Zamiast welonu postaw na naturalne kwiaty wpięte w warkocze lub nonszalancki wianek, koniecznie ze świeżych, polnych roślin, a nawet traw.

Wnętrze 

Styl boho to cały artystyczny anturaż otoczenia, to styl sali balowej i wystrój stołu. Na tego rodzaju weselu miejsce powinno być ozdobione makadamami, plecionymi tkaninami i ażurowymi koronkami. Dobrze widziane są przepierzenia ze sznurków czy kwiatów, które podzielą przestrzeń na miłe zakątki. Wspaniale sprawdzą się wszelkiego rodzaju światełka i świece, rozwieszone na krzesłach, ścianach czy na drzewach wokół. Należy zadbać o naturalne ozdoby stołu: gałązki, świece, kształty wycięte z naturalnego drewna, piękną porcelanę. Wiele innych inspiracji wyglądu sali weselnej możecie podejrzeć na https://inspiracjeferrero.pl/nasze_artykuly/gdy-milosc-kwitnie-wesele-w-stylu-boho/. Należy pamiętać, że to drobiazgi tworzą nastrój: przy talerzach gości można umieścić papierowe wycinanki czy origami, kłos zboża wpleść w serwetkę przy sztućcach. Te właśnie akcenty nadadzą uroczystości stylu i nonszalancji.

Miejsce

Idealnym miejscem dla organizacji wesela w stylu boho byłby oczywiście plener: łąka, polana leśna, plaża nadmorska czy nad jeziorem, na której zaaranżowane by były stoły i miejsce do zaślubin. W praktyce jednak to rozwiązanie jest dostępne tylko krótki czas w roku, więc większość par decyduje się jednak na wybór miejsca zabudowanego z ogrodem. Świetnie sprawdzi się tu drewniany dworek z parkiem lub obiekt wyposażony np. w oranżerię. Należy zwrócić uwagę na park lub ogród, do którego wyjście powinno być z sali balowej, by wesele odbywało się częściowo przy stołach, a częściowo w naturze. To tylko kilka wskazówek, o których należy pamiętać organizując wesele w stylu boho. Jeśli decydujesz się na taki rodzaj przyjęcia, przed Tobą jeszcze wiele innych szczegółów, o które należy zadbać. Życzymy powodzenia.