Jak zawsze jest planowana rehabilitacja?

Czy za każdym razem rzeczywiście po jakimś urazie będzie nam potrzebna rehabilitacja? Okazuje się, że niejednokrotnie po prostu ignorujemy takie kwestie, a w efekcie przecież wtedy, chociażby wady postawy mogą się pogłębiać.

Tymczasem doświadczony lekarz rehabilitacji może nam wskazać te najbardziej dla nas odpowiednie ćwiczenia, które mogą bardzo nam pomóc i to w przeciągu krótkiego czasu. Nie jest przecież powiedziane, że z naszymi dolegliwościami i chorobami będziemy musieli się zmagać przez wiele kolejnych lat. Jeżeli ćwiczenia będą realizowane w odpowiedni sposób, to wtedy można bardzo szybko wrócić do formy.

Jak planowane są ćwiczenia rehabilitacyjne?

Jeżeli więc obawiamy się z jakichś powodów takiej wizyty w gabinecie rehabilitacji, to oczywiście wcześniej powinniśmy nawet trochę przeczytać na temat bardzo różnych ćwiczeń. Jest cała masa różnych poradnikowych artykułów, które będą od początku do końca wyjaśniać nam, na czym polegają tego typu ćwiczenia i jak często powinny być wykonywane. Przede wszystkim jednak najpierw musimy oczywiście odwiedzić lekarza rodzinnego. Na podstawie dokładnego wywiadu będzie potrafił już określić mniej więcej, jakiego rodzaju ćwiczenia będą niezbędne oraz czy nie przydadzą się, chociażby piłki rehabilitacyjne. Oczywiście bardziej drobiazgowo te kwestie będzie nam wyjaśniać sam rehabilitant. Wcześniej jednak otrzymamy od lekarza rodzinnego skierowanie do lekarza rehabilitacji. Tam będzie przeprowadzone szczegółowe badanie, aby można było określić obszar dolegliwości i dopasować odpowiednie ćwiczenia.

Kiedy wykorzystuje się piłki rehabilitacyjne?

Oczywiście, jeżeli chodzi o tego typu piłki wykorzystane w ćwiczeniach rehabilitacyjnych albo różnego rodzaju sznurki, czy też jeszcze inne przyrządy, to zawsze będą one dopasowywane indywidualnie. Nic też oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby sobie kupić taką piłkę do domu, jeżeli na przykład cierpimy na jakieś poważniejsze dolegliwości. Niejednokrotnie zalecają to właśnie rehabilitanci, którzy uczą nas, w jaki sposób ćwiczyć samodzielnie na karimacie.