Jak zapobiegać zmarszczkom na dekolcie?

Każda kobieta wie doskonale, że zmarszczki nie są niczym przyjemnym i potrafią odebrać pewność siebie. Mogą pojawiać się w różnych miejscach na skórze, w tym także na dekolcie. Warto zawczasu dowiedzieć się, jak profilaktycznie dbać o delikatną skórę w tym obszarze. W efekcie przez długi czas nasz dekolt będzie prezentował się bez zarzutu. Jak zapobiegać zmarszczkom na dekolcie? Jak można sobie z nimi poradzić?

Zmarszczki na dekolcie – przyczyny

Dlaczego u wielu kobiet powstają zmarszczki na dekolcie? Trzeba wiedzieć, że skóra w tym miejscu jest delikatna i wrażliwa. To z kolei sprawia, że wszelkie oznaki starzenia się są widoczne szybciej. Skóra na dekolcie ma mniej gruczołów łojowych, przez co słabiej się regeneruje i szybciej się wysusza. Poza fizjologią spore znaczenie mają tutaj czynniki zewnętrzne. Co wpływa na powstawanie zmarszczek na tej części ciała? Powody mogą być następujące:

  • Nadmierna ekspozycja skóry na słońce
  • Nieodpowiednie stosowanie kosmetyków
  • Nałogi i używki
  • Zmęczenie i zbyt mała ilość snu
  • Częste wahania masy ciała
  • Siedzący tryb życia
  • Sen na boku lub na wysokiej poduszce itp.

O skórę na dekolcie należy dbać z taką samą starannością, jak o skórę na twarzy. Gdy już zauważymy pierwsze zmarszczki, sięgnijmy po sprawdzone kosmetyki. Skuteczne produkty sprawią, że zmarszczki na dekolcie ulegną zmniejszeniu.

Jak zapobiegać zmarszczkom na dekolcie?

Zapobieganie zmarszczkom w tym obszarze nie jest trudnym zadaniem. Jeśli widzimy pierwsze oznaki problemu, możemy sięgać po wiele domowych sposobów. Spore znaczenie ma tutaj codzienne nawilżanie skóry za pomocą kremów. W składzie takie kremy powinny mieć między innymi kwas hialuronowy, witaminy C, E, A, kolagen, czy też koenzym Q10. Ponadto, nie zapominajmy o ochronie skóry przed słońcem. Konieczne jest stosowanie filtrów SPF przez cały rok, a nie tylko latem. Unikajmy także długich kąpieli słonecznych. 

Co jeszcze może nam pomóc? Zmarszczki na dekolcie nie powinny powstawać wtedy, gdy postawimy na regularne peelingi. Niestety skóra szyi i dekoltu bywa pomijana podczas pielęgnacji, co jest błędem. Warto stawiać na złuszczanie skóry dekoltu, tak aby składniki aktywne mogły jak najlepiej spełniać swoje funkcje. W tym miejscu sprawdzają się głównie peelingi enzymatyczne, nie podrażniające delikatnej skóry. Kolejnym dobrym pomysłem jest stosowanie masaży ujędrniających. Masaż ten zwiększa przepływ krwi, dzięki czemu skóra jest dotleniona i odpowiednio napięta, a mięśnie wzmocnione. Przystępując do tego zadania, wybierzmy specjalne olejki lub kremy przeciwstarzeniowe. W efekcie kosmetyki będą lepiej działać, co wiąże się z odpowiednim wchłonięciem w skórę. 

Jak widzimy, możliwości dotyczących dbania o skórę dekoltu jest bardzo dużo. Kobiety doceniają fakt, że mogą sięgać po nowoczesne i naturalne kosmetyki, które czekają na nas w drogeriach. Sprawdzone marki zapewniają skuteczne działanie i bardzo dobrą jakość produktów. Kosmetyki połączyć warto z domowymi sposobami na dbanie o skórę na dekolcie. Efekty bardzo szybko nas zaskoczą.