Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w każdym związku. Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest jednak łatwym zadaniem. Sprawdź, jak wybrać idealny pierścionek dla ukochanej!

Zapakowany w eleganckie pudełko pierścionek zaręczynowy to piękny dowód miłości i zaangażowania. Jak wybrać model, który spodoba się przyszłej narzeczonej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku.

Srebrny czy złoty pierścionek zaręczynowy?

W sklepach można znaleźć pierścionki zaręczynowe wykonane z różnych materiałów. Najbardziej popularne są modele wykonane ze złota i srebra. Zarówno srebrna, jak i złota biżuteria jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i prezentuje się bardzo elegancko. Zastanawiasz się, jaki pierścionek będzie najlepszym wyborem dla Twojej przyszłej narzeczonej? Pamiętaj, że wybrany model powinien być dopasowany do jej gustu. Dlatego zanim wybierzesz się do jubilera, zwróć uwagę, jaką biżuterię nosi ukochana. Jeżeli preferuje ozdoby w kolorze złotym, to idealnym wyborem będzie pierścionek z żółtego złota – idealnie sprawdzi się np. złoty pierścionek z serduszkiem lub zjawiskowy model w kształcie korony – pierścionek korona. Jeśli natomiast Twoja wybranka woli srebrną biżuterię, zdecyduj się na pierścionek wykonany z białego złota lub srebra.

Pierścionek zaręczynowy – z jakim kamieniem?

Kamień szlachetny jest bardzo ważnym elementem każdego pierścionka zaręczynowego. Na rynku są dostępne pierścionki z różnymi kamieniami, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, zastanów się, w jakich kolorach gustuje przyszła narzeczona. Najlepiej wybrać pierścionek z kamieniem w ulubionym kolorze ukochanej. Warto także zwrócić uwagę na symbolikę poszczególnych kamieni:

  • Szafir – ciemnoniebieski kamień, który symbolizuje mądrość, czystość i nieśmiertelność. Jest pomocny przy leczeniu depresji, bezsenności i stanów lękowych.
  • Rubin – może mieć kolor od jaskrawoczerwonego do brązowo-czerwonego. Kamień ten jest symbolem miłości, namiętności i odwagi. Rubin jest polecany na dolegliwości sercowe, zmniejsza ból i wykazuje działanie przeciwzapalne.
  • Szmaragd – kamień o zielonym kolorze, symbolizujący witalność, siłę i szczęście. Działa uspokajająco, pomaga w walce z bezsennością, niweluje objawy depresji i zmęczenia.
  • Topaz – może przybierać różne barwy – m.in. niebieską, zieloną, żółtą, pomarańczową lub różową. Możemy też spotkać topazy bezbarwne. Topaz symbolizuje siłę duchową, poprawia koncentrację, pomaga w pokonywaniu przeszkód i trudności, a także przynosi ulgę w migrenach i bólach głowy oraz łagodzi ataki epilepsji.
  • Cytryn – kamień o żółtej barwie, symbolizujący optymizm, szczęście i radość. Cytryn podnosi pewność siebie, poprawia koncentrację i zwiększa kreatywność.
  • Ametyst – fioletowy kamień, będący symbolem czystości duchowej. Ametyst chroni przed nieszczerością i złymi intencjami, pomaga zwalczać stres i negatywne myśli.  
  • Diament – symbol czystości, mądrości, prawdy i szczerych intencji. 

Wybierz odpowiedni rozmiar pierścionka

Podczas zakupu pierścionka zaręczynowego trzeba zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego rozmiaru. Nie wiesz, jaki rozmiar pierścionka nosi Twoja przyszła narzeczona? W takim razie możesz zmierzyć średnicę innego pierścionka, który dobrze leży na jej palcu serdecznym. Jeżeli ukochana nie nosi biżuterii, warto wtajemniczyć w swoje plany jej mamę, siostrę lub przyjaciółkę, która z pewnością pomoże Ci wybrać idealny rozmiar biżuterii. Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że pierścionek zaręczynowy będzie idealnie leżał na palcu Twojej wybranki, możecie po prostu wspólnie wybrać się do jubilera.