Jak wybielić buty?

Każdy z nas uwielbia białe buty. Tenisówki, adidasy oraz trampki w białym kolorze są uniwersalne oraz pasują do każdej stylizacji. Jednak ich problemem podstawowym jest fakt, że bardzo szybko się brudzą i szarzeją. Zastanówmy się jak wybielić buty?

Szare mydło

Zatem jak wybielić buty? Pierwszym sposobem jest użycie szarego mydła. Jest to mieszanina kwasu cytrynowego oraz także gliceryny. Jest to produkt, który stosujemy od wielu, wielu lat. Niektórzy go używają do pielęgnacji codziennej, a inni właśnie do wybielania obuwia. Wystarczy, że zamoczymy gąbkę bądź szczotkę w ciepłej wodzie właśnie z mydłem. Następnie wcieramy odrobinę w miejsce na bucie, które jest zabrudzone. Czynność tę powtarzać należy, aż uda się uzyskać efekt optymalny. Musimy zaznaczyć, że metodę tę wykorzystać możemy nawet w przypadku chęci pozbycia się wszelkich zabrudzeń z obuwia skórzanego.

Chusteczki nawilżające bądź płyn do demakijażu

Wiele osób sobie nie zdaje sprawy z możliwości, jakie nam daje płyn do demakijażu. Niektórym się może to wydawać nieco dziwne, jedna tenże środek sprawdza się bardzo szybko w walce z zabrudzeniami na białym, szczególnie obuwiu skóropodobnym. Wystarczy, że zaaplikujemy odrobinę na wacik i będziemy wcierali w miejsce kłopotliwe.

Użycie wybielacza

Na pewno wybielacz pozwala nam na przywrócenie białego koloru zarówno butom, jak i także ubraniom zżółkłym. Przed zastosowaniem jednak musimy się upewnić, że obuwie wykonane zostało z materiały odpornego, który nie uszkodzi działanie środka wybielającego.

Jednak można go użyć, chcąc się pozbyć zabrudzeń z większości tenisówek oraz trampek. Na początku jednak warto zaaplikować niewielką ilość substancji na plamę, albo też na zszarzałe miejsce i odczekać dosłownie kilka minut. Jeśli but „reaguje” dobrze na wybielacz, to można nim z powodzeniem pokryć cała powierzchnię. Później przepłukujemy but pod bieżącą wodą.

Soda oczyszczona i woda utleniona

Gdy chcemy wybielić buty materiałowe, to warto postawić na bardzo skuteczny sposób. Tym sposobem jest pomieszanie sody oczyszczonej z kilkoma łyżkami utlenionej wody. Powstanie gęsta masa. Następnie przy użyciu cząsteczki należy zaaplikować na zżółkłe czy też na poszarzałe obuwie. Buty wystawmy na słońce. Po jakiś czterech godzinach można się już cieszyć naprawdę niesamowitym efektem końcowym.

Jak widzimy na powyższym możliwości na wybielenie bytów jest naprawdę sporo. dzięki temu mamy możliwość wyboru. Jeśli nie zadziała jeden sposób, to możemy spróbować kolejnego. Naprawdę niewiele to kosztuje. Doceńmy to.