Jak stosować mgiełki zapachowe do włosów?

Kto nie kocha pięknych zapachów roztaczających się wokół? Mgiełki do włosów pozwalają na utrzymanie pięknego, świeżego aromatu przez cały dzień. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które lubią otaczać się smugą ulubionego zapachu i czuć go przy każdym ruchu głową. Jak korzystać z takich kosmetyków?

Czym jest mgiełka do włosów?

Mgiełka do włosów to kosmetyk o Twoim ulubionym zapachu, zawierający znacznie mniej alkoholu niż standardowe perfumy damskie i męskie. Dzięki temu można ją zaaplikować bezpośrednio na włosy, bez ryzyka ich przesuszenia. Bardzo często w skład takich produktów wchodzą również substancje, które zabezpieczają kosmyki przed działaniem czynników zewnętrznych. Mowa tu o:

  • ekstraktach ziołowych,
  • filtrach UV,
  • olejkach.

Niektóre mgiełki nie tylko pięknie pachną, lecz także pielęgnują włosy. Są znacznie delikatniejsze dla kosmyków niż perfumy nanoszone na skórę, pozwalając na otaczanie się niesamowitym zapachem przez cały dzień.

Jak aplikować mgiełki do włosów?

Stosowanie mgiełki do włosów jest bardzo proste. Takie kosmetyki zwykle znajdują się w butelkach z atomizerem, dzięki czemu można łatwo dozować odpowiednią ilość. Wystarczy rozpylić produkt w kierunku głowy. Najlepiej robić to w sytuacji, gdy włosy są świeżo umyte. Mgiełki sprawdzą się zaróno w przypadku suchych, jak i mokrych kosmyków.

Aromatyczna mgiełka do włosów potrafi pachnieć przez cały dzień – wszystko zależy od ilości olejków eterycznych oraz sposobu aplikacji kosmetyku. Skóra głowy jest ciepła, co powoduje stopniowe uwalnianie się aromatów. Sprzyja temu również wysoka temperatura w trakcie letnich miesięcy. Jeśli jednak kochasz otaczać się mocnym zapachem na co dzień, możesz powtórzyć aplikację po kilku godzinach.

[obraz_1]

Jaka jest najlepsza mgiełka do włosów?

Najlepsza mgiełka do włosów to ta dopasowana do Twoich potrzeb. W przypadku takich kosmetyków zdecydowanie najważniejszy jest zapach. Powinien trafiać w gusta użytkownika, a także pasować do okoliczności. W sezonie letnim doskonale sprawdzają się świeże zapachy, pozwalające na orzeźwienie się w trakcie dnia. W trakcie chłodniejszych miesięcy można postawić na mgiełki z nutami korzennymi czy drzewnymi.

Istnieją także mgiełki, które poza nadaniem pięknego zapachu pielęgnują włosy, często  ich skład pozwala na regulowanie wydzielanego sebum. Dzięki temu włosy mogą pozostać świeże na dłużej. U pań z kręconymi włosami doskonale sprawdzają się też mgiełki nabłyszczające, nadające zdrowy połysk – mówi specjalista ze sklepu Aleperfumeria.

Jakie są zapachy mgiełek do włosów?

Mgiełki do włosów występują w wielu wariantach. Są one stosowane zwłaszcza latem, dlatego w większości cechują się świeżymi, orzeźwiającymi aromatami od razu kojarzącymi się z ciepłymi miesiącami. Wśród nich pojawiają się przede wszystkim kompozycje kwiatowe i owocowe, bazujące m.in. na tropikalnych nutach. Jeśli wolisz mniej słodkie mieszanki, warto postawić na świeże mgiełki inspirowane zapachem wody czy lasu. Na półkach perfumerii znajdziesz również mgiełki do włosów będące uzupełnieniem linii Twojego ulubionego zapachu – coraz więcej marek decyduje się na produkowanie nie tylko wód perfumowanych czy toaletowych, ale również kosmetyków uzupełniających linię, m.in. balsamów do ciała, żeli pod prysznic czy właśnie mgiełek do włosów.