Jak rozpoznawać i leczyć wady wzroku?

Kiedy pojawia się wada wzroku?

Problemy ze wzrokiem to prawdziwa plaga naszej cywilizacji. Na szczęście poza wyjątkowo ciężkimi przypadkami zdiagnozowane i skorygowane w porę wady wzroku nie są groźne. Mogą pojawiać się już u niemowląt i dzieci, w okresie dojrzewania, a także w wieku dorosłym. U wszystkich po 40-tym roku życia pojawia się mniej lub bardziej dokuczliwa nadwzroczność starcza objawiająca się problemami z czytaniem z małej odległości. Reasumując prawie nikogo nie ominie wizyta u okulisty i zaopatrzenie się w okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Niektóre z wad wzroku po korekcji i leczeniu mogą się zmniejszyć lub zaniknąć. Z kolei nie leczone zazwyczaj się pogłębiają. Nie są szczególnie groźne dla zdrowia, ale kiepskie widzenie powoduje znaczny dyskomfort w życiu codziennym i wiele przykrych objawów takich jak bóle głowy, permanentne zmęczenie, trudności z koncentracją w pracy. Szczególnie systematycznie powinni badać wzrok kierowcy i inne osoby, u których jakość wzroku ma kluczowe znaczenie przy bezpieczeństwie.

Gdzie najlepiej leczyć wady wzroku?

Tylko i wyłącznie u lekarza okulisty. Nie zawsze odwiedzamy go na czas tłumacząc się najczęściej brakiem czasu. Rzeczywiście znalezienie gabinetu lekarskiego, umówienie się na wizytę, potem liczne odwiedziny w salonach optycznych lub poszukiwanie okularów i soczewek w internecie pochłania mnóstwo czasu. Dla tych, którym zależy na czasie idealna jest storna internetowa coopervision.pl. Po dokonaniu rejestracji zalogowany pacjent może zlokalizować najbliższą poradnię okulistyczną, która współpracuje z salonem optycznym wyspecjalizowanym w sprzedaży soczewek kontaktowych. Wystarczy tylko jedna wizyta aby wyjść po badaniu w nowych soczewkach. Lekarz dobiera moc soczewek, a bezpośrednio po wizycie pracownik salonu pomaga w wyborze soczewek i uczy jak prawidłowo się z nimi obchodzić. Coopervision.pl oferuje soczewki najnowszej generacji, bezpieczne i komfortowe dla oka. Zarejestrowani w systemie pacjenci coopervision.pl otrzymują na bieżąco nowe oferty i mogą liczyć na znaczne rabaty przy zakupie nowych soczewek.

Czy można korygować wadę wzroku na własną rękę?

To bardzo szkodliwa praktyka. Nawet tak zwane okulary do czytania, które można nabyć w aptece lub w drogerii nie są dobrym wyjściem. To, że widzimy w nich lepiej ni z bez wcale nie oznacza, że ich moc odpowiada naszej wadzie wzroku. Należy kontrolować się systematycznie u okulisty, nie korzystać z recept sprzed kilku lat i dobrych rad znajomych. Oko jest niezwykle delikatnym narządem i nieleczona lub źle skorygowana wada wzroku może spowodować poważne problemy zdrowotne.