Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną?

Jesteś posiadaczką ciemnych włosów, ale marzysz o jasnych? To żaden problem! Aby je rozjaśnić, wcale nie musisz kupować drogich farb. Wystarczy Ci woda utleniona! Podpowiadamy jak w bezpieczny sposób rozjasnić włosy wodą utlenioną.

Jak działa woda utleniona?

Woda utleniona, czyli inaczej nadtlenek wodoru wykazuje właściwości odkażające i przeciwbakteryjne, dlatego najczęściej stosowana jest do dezynfekcji ran. Mało kto wie, że nadtlenek wodoru posiada również zastosowanie w kosmetyce. Wspomaga m.in. leczenie trądziku, a na jego bazie można również wykonać pastę wybielającą blizny na skórze.

Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną?

Jeśli chcesz użyć wody utlenionej jako rozjaśniacza, koniecznie zmieszaj ją z wodą w proporcji 1:1. Następnie wykonaj próbę uczuleniową. W tym celu umieść mieszankę na niewidocznej partii włosów. Jeśli następnego dnia nie doznasz efektów uczulenia, możesz ją nałożyć na włosy.

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną krok po kroku

  1. Przygotuj nową mieszankę wody utlenionej z wodą.
  2. Rozpyl ją na całej długości włosów, najlepiej przy pomocy atomizera.
  3. Przeczesz włosy, aby rozprowadzić produkt równomiernie na wszystkie pasmach.
  4. Mieszankę pozostaw na głowie przez około 20 minut.
  5. Po upływie czasu umyj włosy delikatnym szamponem.

Działanie wody utlenionej jest z reguły dość delikatne. Jeśli chcesz uzyskać wyraźniejszy efekt, powtórz zabieg w odstępie 3-4 dni, aż do momentu osiągnięcia pożądanego tonu włosów.

Czy rozjaśnianie włosów wodą utlenioną jest bezpieczne?

Zbyt częste rozjaśnianie włosów utlenioną może negatywnie wpłynąć na ich kondycję. Pasma mogą ulec przesuszeniu, co przyczyni się do rozdwojenia końcówek i zwiększenia prawdopodobieństwa nadmiernego wypadania włosów. Ponadto, włosy mogą stać się matowe i łamliwe, i będą wymagać odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego warto unikać nadmiernego korzystania z metody rozjaśniania wodą utlenioną. Jeśli jednak zamierzasz skorzystać z tego sposobu, pamiętaj o dobraniu odpowiednich proporcji.

Warto również wiedzieć, że rozjaśniania włosów zawsze je obciąża. Podobnie dzieje się w przypadku wody utlenionej. Po zmianie pigmentu na jaśniejszy odcień zaleca się unikania wystawiania włosów na bezpośrednie działanie słońca.

Jeśli po takim zabiegu zamierzasz udać się do fryzjera, bezwzględnie poinformuj go, że rozjaśniałaś włosy woda utlenioną. Jeśli pominiesz tę informację – chemiczne preparaty zawarte w rozjaśniaczu fryzjerskim mogą doszczętnie spalić Twoje włosy.