Jak prawidłowo używać prostownicy do włosów, by uniknąć uszkodzeń?

Stylizacja włosów za pomocą prostownicy i suszarki jest nieodłącznym elementem codzienności. Zastosowanie prostownicy pomaga w osiągnięciu eleganckiego wyglądu, ale może także niszczyć włosy. Zastosowanie prostownicy keratynowej umożliwia wykonanie pożądanej fryzury, a przy tym wpływa dobrze na kondycje włosów.

Prostownica keratynowa – dlaczego warto ją stosować?

Wykonanie odpowiedniej damskiej fryzury nie jest łatwym zadaniem, korzystanie bez przerwy z usług specjalistów w tym zakresie może być wyjątkowo kosztowne, dlatego posiadanie własnej prostownicy jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Taki sprzęt może być wykorzystywany zarówno do kręconych, jak i prostych włosów. Na rynku jest dostępnych wiele modeli urządzeń do wygładzania kosmków. Prostownica pomaga uzyskać ich ładny wygląd, niezależnie od ich kondycji. Korzystanie z keratynowych modeli jest zdrowe i zmniejsza ryzyko powstania uszkodzeń w delikatnej strukturze włosów.

Prostownica keratynowa Remington Keratin Protect z wyglądu przypomina swój tradycyjny odpowiednik, ale jej płytki są pokryte warstwa keratynową, która jest naturalnym budulcem włosa. Keratyna odpowiada za sprężystość i wytrzymałość włosów, jest to składnik, który zabezpiecza przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych np. wysoką temperaturą. Keratyna znajdująca się na płytkach prostownicy, pod wpływem działania wysokiej temperatury jest przenoszona na włosy i utrwalana na nichNajlepsza prostownica to taka, która ma płytki ceramiczne albo tytanowe, ważna jest także funkcja szybkiego nagrzewania, która umożliwia błyskawiczne skorzystanie z urządzenia oraz obrotowy przewód. Nowoczesne modele są także zaopatrzone w automatyczny wyłącznik, który jest aktywowany po dłuższym okresie bezczynności. Prostownica jest urządzeniem, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ słabymi modelami można pogorszyć kondycję włosów, a nawet trwale je zniszczyć.

W jaki sposób używać prostownicy, aby nie zniszczyć włosów?

Prostownica keratynowa jest urządzeniem o wiele delikatniejszym od tradycyjnego modelu urządzenia, ale służy tak samo do wykonywania różnego rodzaju stylizacji, najczęściej jest stosowana do prostowania, falowania i kręcenia loków. Przed każdym prostowaniem trzeba także stosować kosmetyki ochronne, każda stylizacja na gorąco wymaga specjalnego przygotowania. Prostownica keratynowa może być także zaopatrzona w funkcję jonizowania, wpływa ona na włosy antystatycznie i powoduje ich wygładzenie. Podstawowe zasady przy korzystaniu z prostownicy to:

  •  stosowanie urządzenia wyłącznie na suchych włosach, jeśli są wilgotne, są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia,
  •  temperatura prostownicy nie powinna być ustawiona na maksymalną, do wyjątkowo cienkich włosów wystarczy 110 ℃,
  •  przed stylizacją należy użyć sprayu chroniącego przed wysoką temperaturą,
  •  włosy należy stylizować cienkimi pasmami, prostownica nie powinna być utrzymywana na włosach dłużej niż 3 sekundy.

Prostownica keratynowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dokonując wyboru konkretnego modelu prostownicy keratynowej, należy zwrócić uwagę na jej moc, im jest większa, tym szybciej urządzenie się nagrzewa. Do włosów grubszych i kręconych przeznaczone są większe płytki, do krótkich włosów płytki mogą być węższe i krótsze. Jeśli prostownica ma być wykorzystywana głównie do układania loków, powinna mieć opływowe boki. Urządzenia różnią się również między sobą materiałem, z którego są wykonane, mogą być ceramiczne, tytanowe lub turmalinowe.