Jak ozdobić dom na święta?

Święta to magiczny czas, który wiele osób najchętniej spędza w gronie swoich najbliższych. Niezwykłość tych kilku dni w sezonie zimowym oprócz potraw, filmów i kolęd świetnie podkreślają wyjątkowe ozdoby świąteczne. Jeżeli w tym roku wolisz postawić na minimalizm i ekologię, konieczne zapoznaj się z produktami filcowymi marki Felt Label. Jakie znajdziesz wśród nich dekoracje? Przekonaj się, jak łatwo jest ozdobić nimi dom na Boże Narodzenie.

Zadbaj o porządek przy wigilijnym stole — filcowe podkładki i pierścienie do serwetek Felt Label

O bałagan na świątecznym stole nietrudno a przecież utrzymanie porządku wcale nie musi oznaczać braku polotu. Podkładki z filcu oraz pierścienie na serwetki w tym samym czasie ułatwią Ci zapanowanie nad chaosem jak i ozdobią blat w klimacie świątecznym. W ofercie Felt Label dostępnych jest wiele bożonarodzeniowych wzorów, które w mgnieniu oka podkreślą wyjątkowość rodzinnej kolacji. Standardowo znajdziesz je w kształtach przypominających płatki śniegu, gwiazdki, renifery, jemiołę oraz choinkę. Ale jeżeli posiadasz własny pomysł i konwencję, możesz śmiało zgłosić swoją potrzebę do producenta. Otrzymasz w ten sposób oryginalną ozdobę świąteczną idealnie dopasowaną do własnego gustu.

Podkładki z filcu nie tylko przyozdobią Twój stół, ale również ochronią piękny obrus przed zalaniem go barszczem, umoczeniem w kompocie z suszu czy zaplamieniem kapustą z grochem. Natomiast za pomocą pierścieni możesz zaznaczyć, który członek rodziny ma zasiąść przy danym talerzu.

Wyjątkowa choinka filcowa i niekonwencjonalny wieniec bożonarodzeniowy

Filc to bardzo wdzięczny materiał, z którego (z odrobiną wprawy w kunszcie) z łatwością można wykonać szereg zaskakujących, a zarazem eleganckich ozdób świątecznych. O stół wigilijny już nie musisz się martwić. Teraz pora pomówić o gwoździu programu — choince. Chociaż nadal prym wiodą zielone drzewa — naturalne i sztuczne — w sklepach pojawia się coraz więcej ciekawych i z pozoru skromnych alternatyw.

Felt Label posiada w swoim asortymencie choinkę wiszącą i stojącą z filcu oraz ozdobę drewnianą. Każda z nich nie zajmuje wiele miejsca, możesz udekorować ją ulubionymi zawieszkami i bombkami, a następnie umieścić na ścianie, drzwiach, biurku czy parapecie, a nawet na środku stołu świątecznego.

To samo tyczy się również dostępnych wieńców. Koniec z listkami i igiełkami sypiącymi się na podłogę. Filcowe wieńce nie kruszą się, składają się z wielu ślicznych pojedynczych śnieżynek i wystarczy od czasu do czasu otrzepać je z kurzu. Zabezpiecz materiał przed wilgocią za pomocą impregnatu do zamszu, a ozdoba ta może zawisnąć nawet po zewnętrznej stronie drzwi. Będzie wtedy pierwszą dekoracją świąteczną, którą przywitasz swoich gości.

Filcowe produkty są bardzo trwałe, wobec czego możesz się nimi cieszyć więcej niż jeden sezon świąteczny. Łatwo utrzymać je w czystości i są one przyjazne środowisku, ponieważ powstają przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu. Świetnie wpisują się w modne trendy ekologiczne oraz minimalistyczne. W szerokiej ofercie Felt Label z pewnością znajdziesz funkcjonalne i ładne dodatki do domu, które zachwycą nie tylko Ciebie, ale również Twoich domowników i gości — w święta i przez resztę roku.