Jak nagrywać filmy na TikTok – poradnik krok po kroku

KYIV, UKRAINE-JANUARY, 2020: Tiktok on Smart Phone Screen. Young Girl Pointing or Texting Tiktok on Smart Phone During a Pandemic Self-Isolation and Coronavirus Prevention.

Miłośnicy Internetu i życia w świecie wirtualnym korzystają z wielu aplikacji i serwisów, które pozwalają dzielić się z innymi użytkownikami swoimi filmami, zdjęciami, przemyśleniami… W Internecie dzielić można się dosłownie wszystkim. O popularności Facebooka nie trzeba nikogo przekonywać, jednak obecnie tego typu miejsc jest więcej. Łatwo zauważyć, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się TikTok. Czym jest ta aplikacja? I jak z niej korzystać?

TikTok – co to takiego jest?

TikTok jest jedną z aplikacji społecznościowych, przez wielu wskazywana jako następca cieszącej się niegdyś dużą popularnością Musical.ly. Główną aktywnością, jaką można dzięki aplikacji realizować to nagrywanie krótkich, bo wynoszących tylko 60 sekund filmików. Popularność aplikacji jest naprawdę duża. Nic dziwnego, ponieważ jest to “narzędzie” ogólnodostępne i darmowe, a do tego łatwe w obsłudze i intuicyjne.

Co ważne, TikTok jest aplikacją, która cieszy się popularnością nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Jak wynika z obserwacji trendów, to TikTok jest szczególnie popularny wśród młodzieży poniżej 16 roku życia, chociaż i wśród dorosłych nie brakuje amatorów kręcenia i oglądania krótkich klipów.

Więcej szczegółów o tym jak działa Tik Tok: https://nano.komputronik.pl/n/co-to-jest-tiktok/

TikTok od czego zacząć?

Aby rozpocząć korzystanie z TikToka, przede wszystkim konieczne jest zainstalowanie aplikacji, którą pobrać można z Google Play, AppGallery lub AppStore – w zależności od tego, z jakiego urządzenia korzystamy. Następnie konieczna jest konfiguracja konta, podczas której aplikacja krok po kroku prowadzi nas do celu.

Zakładając konto na TikToku nie jesteśmy zobligowani do udostępniania własnych treści – możemy korzystać z tych, które są umieszczane w serwisie. Można tylko oglądać, ale jeżeli zdecydujemy się na publikację własnych materiałów, to konieczne będzie udzielenie zgody, aby aplikacja miała dostęp do galerii, mikrofonu, a także kamery. Jeśli wiemy już czym jest TikTok, zainstalowaliśmy aplikację oraz zarejestrowaliśmy konto – można zacząć nagrywać. Jak to zrobić?

Pierwsze filmik na TikToku

Decydując się na nagrywanie filmików wiele osób liczy na to, że zyska popularność. Jak nagrywać filmiki na TikToka, aby były chętnie oglądane? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby doskonale dopasować odpowiednio dźwięk oraz wideo. Warto doskonale opanować umiejętność korzystania z pauz, które pozwalają świetnie eksperymentować i tworzyć ciekawe materiały.

Pauzy są narzędziem bardzo cenionym przez każdego, komu zależy na przygotowywaniu ciekawych i zachęcających treści. Zatrzymując nagranie dana osoba ma możliwość zmiany ubioru i choreografii – co ciekawe, aplikacja pozwala ustawić automatyczne pauzy, co bardzo ułatwia nagrywanie.

Aplikacja stwarza nagrywającym naprawdę wiele możliwości – od specjalnie przygotowanych nakładek na oczko aparatu, przez specjalnie przygotowane filtry czy możliwość modyfikacji prędkości. Ale to jeszcze nie wszystko, bo do filmików można dodać również napisy, hashtagi, a nawet poprowadzić nagranie live.

Sprawdź więcej porad o nagrywaniu krótkich video: https://nano.komputronik.pl/n/jak-nagrywac-na-tiktoku/

W jakim celu nagrywane są filmiki na TikToka?

Jeśli rozpatrywać serwis jako jedną z platform społecznościowych, to odpowiedź na pytanie staje się prosta. Filmiki powstają zazwyczaj po to, aby wyrazić siebie, swoje emocje i uczucia, aby zyskać popularność i zainteresowanie innych użytkowników. Dla użytkowników aktywnie korzystających z aplikacji dużą zaletą jest również jej atrakcyjność, gdyż twórcy TikToka wyposażyli w wiele naprawdę interesujących funkcji, które korzystnie wpływają na jakość przygotowywanego i prezentowanego materiału.

Doskonałym rozwiązaniem jest stworzenie możliwości udostępniania nagrywanych materiałów na innych serwisach, takich jak np. Instagram. Jest to świetny sposób dla tych, którym zależy na tym, aby z materiałami dotrzeć do jak największego grona użytkowników. W końcu im więcej osób będzie obserwowało kanał tym większa szansa, aby zyskać popularność i sławę w Internecie i stać się rozpoznawalnym.