Jak działa sanitizer UV do szczoteczki sonicznej?

Na półkach sklepowych coraz częściej można znaleźć szczoteczki soniczne z sanitizerami uv, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się nieco więcej o tych rewelacyjnych urządzeniach. Mowa tutaj oczywiście o niewielkich akcesoriach, które wykorzystywane są do dezynfekowania końcówek szczoteczek na których gromadzą się groźne wirusy i bakterie. Leczenie zębów nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń, dlatego też tym bardziej warto postawić na nowoczesne urządzenia, dzięki którym można rozwiązać problem z próchnicą.

Jakie zalety ma sanitizer uv?

Szczoteczki z sanitizerem uv są w stanie zabić nawet 99% groźnych dla uzębienia wirusów i bakterii. Warto wyraźnie zaznaczyć, że to właśnie światło uv-c bez wątpienia jest najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na zabicie bakterii. Nowoczesne sterylizatory zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można było w wygodny sposób zdezynfekować szczoteczkę. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu można znacząco zmniejszyć nieprzyjemny zapach z ust, który jak powszechnie wiadomo wywołany jest halitozą. Oryginalna szczoteczka soniczna i sanitizer uv to rewelacyjne rozwiązanie również dla tych osób, które chcą uniknąć próchnicy i jak najszybciej zapomnieć o zapaleniach dziąseł.

Dlaczego warto dezynfekować szczoteczkę?

Szczoteczki bardzo często znajdują się w wilgotnym środowisku, dlatego też narażone są na bakterie. Łazienki bardzo często połączone są z toaletą, dlatego też tym bardziej pamiętać należy o zachowaniu higieny. Bakterie wywołują nie tylko próchnicę i zapalenia dziąseł, ale również halitozę i wiele innych poważnych powikłań zdrowotnych. Aby zapobiec osadzaniu się bakterii na szczoteczce warto skorzystać z dobrodziejstwa światła uv-c, które generuje sanitizer uv. Jest to specjalne urządzenie, które wyróżnia się właściwościami bakteriobójczymi i zarodnikobójczymi. Profesjonalny sanitizer uv doskonale sprawdzi się nie tylko przy końcówkach do szczotek sonicznych, ale również przy zwykłych szczoteczkach ręcznych, końcówkach do szczoteczek elektrycznych i końcówkach do irygatorów.

Jak działa Sanitizer UV?

Sanitizer UV działa w identyczny sposób jak promienniki uv-c, które stosowane są na szeroką skalę w gabinetach lekarskich i salach zabiegowych. Większość sanitizerów uv przystosowanych jest do przechowywania kilku szczoteczek. Poszczególne szczoteczki wkłada się do specjalnego gniazda, które zabezpieczone jest osłoną, dzięki której promieniowanie uv-c nie oddziałuje na nas. Jeżeli chodzi o promiennik sterylizatora to przeważnie uruchamia się on automatycznie zaraz po zamknięciu urządzenia. Procedura neutralizacji groźnych drobnoustrojów trwa około kilku minut. Nowoczesny sanitizer zabezpiecza szczoteczki również przed brudem i kurzem.

Na co zwrócić uwagę?

Osoby, które często podróżują powinny wybrać sanitizer uv na akumulator. Na pełnym naładowaniu będzie można czyścić szczoteczki soniczne nawet przez dwa tygodnie. Ładowanie urządzenia odbywa się za pomocą zwykłej ładowarki micro USB. Wielu producentów do zestawu dołącza specjalne wieszaki i naklejki na ścianę, dzięki czemu można sanitizer uv zamontować praktycznie w dowolnym miejscu w łazience.