Jak dobrać wysoką komodę do stylu wnętrza? Inspiracje i wskazówki

Jeśli obserwujecie wnętrzarskie trendy mogliście zauważyć, że coraz częściej we wnętrzach stawia się na optyczną lekkość w aranżacjach.

Solidne, drewniane komody o szerokiej podstawie od ziemi stopniowo ustępują miejsca wyższym modelom, które zamiast w szerokość, idą raczej w wysokość. Lekka komoda wysoka na nóżkach pozwala też na szereg ciekawych rozwiązań, a projektanci pokazują, że taki mebel może być prawdziwą perełką we wnętrzu!

Szukacie zmian w waszym salonie? A może dopiero będziecie zajmować się jego aranżacją? Pomożemy wam z doborem wysokiej komody! W tym artykule podpowiemy jak dobrać odpowiednią wysoką komodę do stylu wnętrza oraz przedstawimy kilka inspiracji i wskazówek. Zapraszamy do lektury!

Komoda na nóżkach we wnętrzu industrialnym

Wnętrza industrialne to popularny trend, w którym dominują surowe materiały, metalowe elementy oraz minimalistyczna forma. W końcu ten styl czerpie inspiracje z loftowych fabryk, nic więc dziwnego, że w jego charakterze dostrzegamy sporo surowości. Jak wybrać komodę do salonu urządzonego w tym tonie? W takim stylu doskonale sprawdzą się komody na nóżkach, wykonane z metalu lub drewna. Można również zdecydować się na modele łączące w sobie metal i drewno, tym sposobem przemycisz do salonu naturalność za sprawą usłojenia drewna widocznego na komodzie, ale podkreślisz też surowość za sprawą metalowych nóżek.

Propozycje do aranżacji skandynawskiej

Przytulność w nowoczesnym wydaniu? Taki właśnie jest popularny styl scandi! Styl skandynawski to połączenie prostoty, naturalnych materiałów oraz jasnych kolorów. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzą się komody w jasnych odcieniach drewna, wykonane z naturalnych materiałów. Można zdecydować się na modele z ręcznie wykonanymi frontami lub z dodatkami w kolorze pastelowym. Ciekawym rozwiązaniem są komody o nieregularnym rozmieszczeniu szafek, które są o wiele bardziej interesujące.

Komoda wysoka do stylu minimalistycznego

Wnętrza minimalistyczne wprost kochają prostotę, harmonię i spokój, nic więc dziwnego, że ten styl wnętrzarski stale zyskuje na popularności. W takim stylu doskonale sprawdzą się komody o prostej formie, bez zbędnych ozdób i detali. Można zdecydować się na modele w kolorze białym lub czarnym, wykonane z lakierowanej płyty lub szkła. W takim stylu to sam kształt i kolorystyka mają być elementem dekoracyjnym, a geometryczne formy mebli są tym samym w centrum.

Inspiracje dla pełnego elegancji stylu glamour

Styl glamour to wyjątkowe połączenie elegancji i przepychu, jednak stosowanego z umiarem, wysmakowaniem i klasą. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzą się komody wysokie, wykonane mogą być z różnych materiałów, jednak detale będą miały tutaj znaczenie. Dobrym wyborem będzie postawienie na modele ozdobione kryształami lub złotymi dodatkami. Można zdecydować się też na wysoką komodę z lustrzanymi frontami lub z dodatkami w kolorze srebrnym.

Wysoka komoda w aranżacji nowoczesnej

Nowoczesne wnętrza to połączenie funkcjonalności i designu, które może być wyrażane w naprawdę różny sposób. W takim stylu najlepiej sprawdzą się komody wysokie, wykonane z lakierowanego MDF lub metalu. Można zdecydować się na modele z oświetleniem LED lub z frontami w kolorze połyskującej stali.