Inspiracja na oświetlenie Twojego salonu – co warto wybrać?

Oświetlenie wnętrz to nie tylko funkcjonalny element każdego pomieszczenia, ale również kluczowy czynnik wpływający na jego estetykę i nastrój. Właściwie dobrane i zaaranżowane oświetlenie może bowiem sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne, przestronne i funkcjonalne.

Jakie więc artykuły oświetleniowe sprawdzą się w każdym salonie? Wraz ze specjalistami od Studio Światła poznaj różnorodne lampy salonowe i w prosty sposób efektownie odmień swoje wnętrze.

Właściwe oświetlenie w Twoim salonie – czy warto podejmować się inwestycji?

Salon, jako najbardziej reprezentatywna część domu, często określana jest jego sercem. To w nim spędzamy czas z rodziną, odpoczywamy oraz gościmy znajomych. Dlatego właśnie, ze względu na jego wielofunkcyjność, odpowiednie oświetlenie salonu ma fundamentalne znaczenie.

Co więcej, dobrze dobrany układ świateł pozwala wyeksponować kluczowe elementy wnętrza, a jednocześnie wprowadza przyjemną atmosferę sprzyjającą relaksowi. Pozwala również wydzielić konkretne strefy pomieszczenia, ułatwiając funkcjonowanie w jego obrębie. Poznaj najefektowniejsze aranżacje oświetleniowe do salonu i wykorzystaj je w swojej przestrzeni, dokonując mądrej i przemyślanej inwestycji.

Różnorodność stylów i rodzajów oświetlenia kluczem do uzyskania kompleksowo oświetlonego salonu. Poznaj kategorie.

Aby uzyskać funkcjonalny, zaspokajający nasze potrzeby salon, warto w pierwszej kolejności rozmieścić konkretne rodzaje oświetlenia, pośród których można wyróżnić: główne, punktowe i dekoracyjne.

Oświetlenie główne

Jest to podstawowe dla uzyskania komfortu z użytkowania salonu źródło światła. Używane na co dzień, zapewnia równomiernie rozproszenie światła w pomieszczeniu. Do tego rodzaju oświetlenia należą montowane na suficie żyrandole, plafony, a w mniejszych przestrzeniach oczka stropowe. Często montowane są w strategicznych miejscach np. nad stolikiem kawowym, bądź w centralnej części pomieszczenia.

Oświetlenie punktowe

Oświetlenie salonowe tego typu pełni funkcję uzupełniającą do oświetlenia głównego często łącząc ze sobą aspekty dekoracyjne. Montowane zarówno na ścianach jak i na suficie skupiają się na charakterystycznych elementach, tj. obrazy i meble bądź oświetlają strategiczne miejsca salonu np. strefę wypoczynkową. Do tej grupy oświetlenia możemy zaliczyć kinkiety, oczka stropowe i galeryjki.

Oświetlenie dekoracyjne

Lampy salonowe dekoracyjne stanowią dopełnienie całości, dodając charakteru i stylu wnętrzu. Tutaj warto pokusić się o taśmowe rozwiązania LED, które subtelnie ocieplą nowoczesny styl wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem będą również lampy stołowe i podłogowe, które subtelnie rozproszą światło.

W Studio Światła znajdziesz wszelkie interesujące Cię lampy do salonu – wystarczy wejść w odpowiednią kategorię.