Ile kosztuje wizyta u psychologa?

Psychoterapia to sposób leczenia różnych zaburzeń psychicznych, a także skomplikowanych stanów emocjonalnych. Jest to jednak bardzo długi proces, który wymaga od pacjenta wiele czasu, wizyt oraz sił. Jeśli oczekujemy owocnych rezultatów, należy pamiętać o tym, aby wytrwać do końca, ponieważ w przeciwnym razie efekty nie będą zadowalające. Ile kosztuje wizyta u psychologa?

Wizyta u psychologa – jaki koszt?

Indywidualna psychoterapia, jak oferowana jest między innymi przez https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/zdrowie-psychiczne/ to jedna z popularniejszych form terapeutycznych. Świetnie zdaje egzamin w przypadku, gdy pacjent boryka się z problemami natury osobistej lub też zaburzeniami psychicznymi, czy też emocjonalnymi. Spotkania z terapeutą mają miejsce w jego gabinecie o wcześniej określonej porze. Zależnie od tego, w jakim stanie jest pacjent, mogą one występować raz bądź dwa razy w tygodniu, a czas ich trwania w większości wypadków zawarty jest w przedziale od 45 do 60 minut. Cena indywidualnej psychoterapii waha się w granicach 100-200 złotych za jedną wizytę. 

Psychoterapia na NFZ – czy to możliwe?

Jak już wszyscy wiemy, cena wizyty u psychologa jest dość wysoka. Koszta znacząco rosną, jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, że jedna, czy dwie sesje w żadnym stopniu nie będą wystarczające. Możliwe jest jednak skorzystanie z tak zwanych wizyt refundowanych, które są dostępne tylko dla osób, które otrzymały odpowiednie skierowanie lekarskie. Bezpłatna psychoterapia na NFZ jest oferowany przez część poradni, które mają podpisaną stosowną umową. Zanim jednak udamy się na wizytę, należy sprawdzić, jaki jest zakres oferowanych usług. 

Jak wyglądają koszta psychoterapii dla par?

Psychoterapia dla par to propozycja dla wszystkich małżeństw, czy też osób, które są w związkach partnerskich potrzebujących pomocy w radzeniu sobie z różnymi problemami w relacji. Przepracowanie konfliktów pod okiem specjalisty bardzo często przynosi oczekiwany skutki. Cena takich sesji jest naprawę zróżnicowana. Trwa ona od 50 do 80 minut, a koszta wahają się w granicach 100-300 złotych. Warto także wspomnieć o wizycie, w której bierze udział dwóch psychoterapeutów. Jest ona nieco dłuższa, a cena takiej sesji to koszt około 400-500 złotych. Zobacz więcej wiadomości branżowych na polskienewsy.com.