Ile kosztuje modelowanie ust? Sprawdzamy!

Zabieg modelowania ust jest niezwykle popularny wśród klientów i klientek klinik medycyny estetycznej. Nic dziwnego! Jest szybki, umiarkowanie bolesny, niewymagajacy szczególnej rekonwalescencji i – przede wszystkim – skuteczny. Pozwala osiągnąć efekt nie tylko pięknie zarysowanych i pełnych ust. Są one także lepiej odżywione, nawilżone, a ich koloryt odzyskuje naturalne odcienie. Ile kosztuje modelowanie ust i na czym dokładnie polega? Wyjaśnia lekarz z gabinetu BIOGENICA z Poznania.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – skuteczność i bezpieczeństwo

Modelowanie ust przeprowadza się u osób w każdym niemal wieku. Wykonują je zarówno młode kobiety, które chcą np. pozbyć się asymetrii w tym obszarze, jak i te nieco starsze, odmładzając cały obszar wokół ust. Używając określenia „modelowanie ust”, mowa – rzecz jasna – o modelowaniu ust kwasem hialuronowym. Jest to metoda sprawdzona, bezpieczna i szczególnie polecana przez specjalistów. Pozwala m.in. osiągnąć efekt:

  • nawilżenia ust;
  • zwiększenia ich objętości;
  • odbudowania konturu;
  • wyrównania asymetrii;
  • uniesienia kącików ust;
  • zmiany proporcji ust;
  • wypełnienia zmarszczek w okolicy ust, zwłaszcza tzw. zmarszczek palacza.

Jak to zostało wspomniane, jest to także metoda bezpieczna. Kwas hialuronowy jest bowiem substancją, która w naturalny sposób występuje w organizmie człowieka. Dzięki temu ryzyko jakichkolwiek skutków ubocznych, nawet po podaniu syntetycznego odpowiednika, jest minimalne. Zwłaszcza jeśli zabiegi wykonywany jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, przy użyciu wysokiej jakości preparatów, a do tego w klinice, która spełnia najwyższe standardy. Jest to bardzo ważne, nie tylko ze względu na oczekiwane rezultaty estetyczne, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie. Na tych nie warto oszczędzać!

Co składa się na cenę modelowania ust?

Dlaczego o tym mowa? Ponieważ zdarzają się miejsca, które oferują modelowanie ust kwasem hialuronowym za bardzo niskie stawki. Jeśli znacznie odbiegają one od średniej z innych gabinetów, powinna zapalić się nam czerwona lampka. Cena nie bierze się bowiem znikąd. Jest wypadkową wielu czynników, w tym tych wymienionych wyżej, jak np. wysokiej jakości preparaty, lata nauki i praktyki lekarzy czy generalnie wysokie standardy danej kliniki. 

W BIOGENICA w Poznaniu modelowanie ust wykonywane jest niemalże na porządku dziennym – jest to bowiem miejsce, które ma w tych zabiegach ogromne doświadczenie. Z jakimi zatem preparatami pracują tam eksperci? Jest to np. STYLAGE ® LIPS PLUS, czyli produkty, który stworzono specjalnie z myślą o modelowaniu ust – parametry jego składników dopasowano do anatomii warg, a zwiększone gęstość i stężenie kwasu hialuronowego pozwala osiągnąć efekt wyjątkowo pełnych ust. Jeśli zaś chodzi o korekcję konturu ust oraz wypełnianie zmarszczek wokół nich, w poznańskiej klinice lekarze korzystają m.in. z preparatu STYLAGE® M. Został on nagrodzony w konkursie „Perły Dermatologii Estetycznej 2020” jako najlepszy środek w kategorii: Wypełniacze – usta i okolica.

Co istotne, wymienione tu preparaty są wyrobami medycznymi, które podlegają odpowiednim regulacjom prawnym. Mogą też być aplikowane tylko i wyłącznie przez przeszkolonego w tym lekarza. Zbyt niska cena może więc budzić wątpliwości chociażby w opisanych tu aspektach.

Ile kosztuje modelowanie ust?

Ile zatem konkretnie kosztuje modelowanie ust kwasem hialuronowym? Zwykle jest to koszt od około 850 do 1000 zł. Co przy tym istotne, efekt widoczny jest niemalże od razu. Cały zabieg trwa około 20-30 minut, a rekonwalescencja nie wymaga szczególnie skomplikowanych czy uciążliwych działań. Trzeba jednak pamiętać, że preparat potrzebuje chwili, by „ułożyć się” w organizmie. Finalne rezultaty najlepiej więc oceniać po około14 dniach. 

Warto też pamiętać, że wspomniana wyżej kwota jest wydatkiem jednorazowym. W celu uzyskania zakładanych efektów, wystarczy wykonać jeden tylko zabieg, który wystarcza zwykle na kilkanaście miesięcy. Czas utrzymywania się rezultatu w dużej mierze zależy jednak od indywidualnych predyspozycji. Są bowiem osoby, u których ponowne modelowanie ust wystarczy wykonać dopiero po 2 czy nawet 3 latach!

Co istotne, w niektórych klinikach, jak np. w poznańskiej BIOGENICE, możliwe jest rozłożenie płatności za zabieg na raty. Chcesz wiedzieć o tym więcej – zarówno o płatności za modelowanie ust, jak i samym zabiegu? Umów się na specjalistyczną konsultację w gabinecie BIOGENICA. Specjaliści z chęcią opowiedzą Ci o szczegółach: https://www.biogenica.pl/kontakt/