HIFU ULTRAVERA – sposób na wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu obniża komfort codziennego życia – problem ten dotyczy wielu kobiet, szczególnie tych, które mają za sobą kilka porodów drogami natury. Jak leczyć tego typu dolegliwość?

W opinii ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, jednym z lepszych sposobów jest skorzystanie z terapii HIFU ULTRAVERA. Jak działa ta technologia i jakich efektów możemy się spodziewać?

Spis treści:

Dlaczego pojawiają się problemy z nietrzymaniem moczu?

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu HIFU

Przeciwwskazania do leczenia nietrzymania moczu urządzeniem HIFU

Dlaczego pojawiają się problemy z nietrzymaniem moczu?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to problem zdrowotny diagnozowany przede wszystkim u kobiet, które przebyły porody naturalne i doszło u nich do rozluźnienia mięśni dna miednicy oraz struktur pochwy, ale nie tylko. Ten krępujący problem może również dotknąć mężczyzn. 

Mimowolne, niekontrolowane popuszcze moczu może mieć miejsce podczas śmiechu, kaszlu, dźwigania, tańca lub wykonywania różnego rodzaju aktywności fizycznej. Najczęściej dotyczy osób dojrzałych. Nawet co piąta pacjentka po 40. roku życia może zmagać się z nietrzymaniem moczu. Po 80. roku życia już co druga seniorka i co trzeci senior mogą odczuwać dyskomfort w związku z obecnością tej dolegliwości. Co ważne, wysiłkowe nietrzymanie moczu może być też chorobą dziedziczną.

Co robić, gdy mimowolne oddawanie moczu, którego nie możemy kontrolować obniża jakość naszego życia, wywołuje wstyd i poczucie bezsilności? Warto oddać się w ręce specjalistów i skorzystać z najnowszych technik leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu – jedną z nich jest ULTRAVERA – HIFU (High-Intensity Frequency Ultrasounds) technika, która wykorzystuje ultradźwięki. 

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu HIFU

Zabieg leczenia nietrzymania moczu o podłożu wysiłkowym zawsze poprzedza konsultacja medyczna, jest on wykonywany przez doświadczonego lekarza. Na czym polega procedura zabiegowa? HIFU wykorzystuje skupione wiązki ultradźwiękowe, dzięki którym dochodzi do obkurczania ścianek pochwy (jej zwężenia). Urządzenie HIFU jest w stanie dotrzeć do warstw ścian pochwy na 1,5 – 4,5 mm głębokości. Warto dodać, że zabieg HIFU nie wymaga znieczulenia, jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych i trwa około 30-40 minut. Nie wiąże się też z okresem rekonwalescencji, możemy od razu po terapii wrócić do codziennych aktywności, pracy. To najbezpieczniejsza metoda leczenia nietrzymania moczu o charakterze wysiłkowym. Warto dodać, że HIFU może służyć również do odmładzania – liftingu okolic intymnych, wpływając pozytywnie na życie seksualne pacjentki.

Przeciwwskazania do leczenia nietrzymania moczu urządzeniem HIFU

Kto nie może poddać się terapii HIFU wykorzystującej falę akustyczną o wysokiej częstotliwości? Do podstawowych czynników wykluczających należy:

  • ciąża,
  • miesiączka,
  • przeziębienie, grypa lub inne infekcje ogólne,
  • aktywna choroba nowotworowa,
  • nieprawidłowe wyniki badań krwi i moczu,
  • aktywne infekcje pochwy.

Podsumowując, technika HIFU pozwala bezinwazyjnie i bezboleśnie zwęzić ścianki pochwy i zniwelować przykre objawy nietrzymania moczu. Jest to zabieg dedykowany dla kobiet, u których niekorzystne zmiany osiągnęły dość łagodny, I i II stopień. W przypadku, gdy mamy do czynienia z zaawansowanym stadium choroby, prawdopodobnie wskazane będzie poddanie się klasycznemu podwieszeniu cewki moczowej (operacyjnie). Pamiętajmy, że o metodzie leczenia tej przypadłości zawsze decyduje lekarz.

Cierpisz z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu, chcesz poprawić komfort codziennego funkcjonowania i odzyskać pewność siebie? Więcej informacji na temat leczenia tej przypadłości za pomocą przełomowego systemu HIFU (High-Intensity Frequency Ultrasounds) znajdziesz na tej stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl/