Hermes Warszawa – wszyscy na to czekali

Butik Hermes Warszawa cieszy się sporą popularnością. Wiele czekaliśmy na to, aby został on otworzony w naszym kraju.

Historia marki

W Warszawie został otwarty pierwszy w naszym kraju butik tego znanego paryskiego domu mody Hermes. Hermes jest jedną z marek najbardziej luksusowych oraz prestiżowych na świecie. Marka została założona w roku 1837 w Paryżu. Jego firma początkowo produkowała uprzęże końskie oraz uzdy, a później także siodła. Zajęła się z czasem także innymi wyrobami wykonanymi ze skóry oraz z jedwabiu. Po śmierci właściciela, która miała miejsce w roku 1880 roku na czele domu francuskiego stoi jego syn – Charles Emile. Przeniósł on sklep na Rue de Faubourg, gdzie się znajduje do dnia dzisiejszego.

Musimy na pewno zaznaczyć, że marka francuska stawia przede wszystkim na jakość. Jedwab u Hermesa musiał być mocniejsze dwa razy niż u ich konkurencji. Z kolei produkcja szala wzorzystego jedwabnego nawet zajmowała trzy lata. Warstwę kolejną farby dopiero nakładano, gdy poprzednia wyschła. Ta sama perfekcja oraz trwałość wykonania cechuje przeboje współczesne marki. Obecnie uszycie jednej torby zajmuje nawet dwadzieścia cztery godziny pracy. Bardzo dużą ciekawostką jest to, że od roku 2016 dla domu mody tworzy nasz artysta z Polski – Jan Baitlik. Projektuje on ręczniki, koce, tkaniny, chusty, tapety, ceramikę oraz typografię.

Jak wygląda butik w Warszawie?

Gdy wejdziemy do Hermes Warszawa to od razu odwiedzimy nawę centralną, która nas powitam widok konia, powóz oraz woźnicę. Całość jest wykonana z metalu matowego. Znajdziemy także szachownicę. Dywany są w delikatnych odcieniach. Dzięki temu udaje się rozświetlić wnętrze, a tkaniny z siatkowego kolorowego materiału filtrują delikatnie światło. W tym jakże eleganckim otoczeniu są prezentowane wyroby dla kobiet z jedwabiu, akcesoria oraz perfumy. Później zobaczymy kolekcje jeździeckie oraz skórzane wyroby, które są umieszczone pomiędzy dwiema bardzo prostymi ściankami drewnianymi.

Jeśli interesuje nas kolekcja męska oraz jedwabne wyroby, to znajdują się one z jednej strony transeptu, a biżuteria oraz zegarki po stronie przeciwległej. W końcu osoby, które odwiedzają butik będą mogły jak najbardziej podziwiać damską konfekcję oraz kolekcje obuwia.

Musimy przyznać, że wnętrze to robi przeogromne wrażenie. Mało gdzie można spotkać tak ciekawe wnętrza, które zaskakują nas z każdym odkrywanym miejscem w butiku. Jeśli poszukujemy luksusu, to na pewno znajdziemy go w tym miejscu. Przekonajmy się o tym na własne oczy.