Gdzie szukać najtańszych firan i zasłon?

Young woman choosing fabric for new curtains in shop

Tanie firany i zasłony poszukiwane są zarówno przez klientów detalicznych, jak i hurtowych. W zależności od tego, do której kategorii się zaliczasz, możesz je kupić w różnych miejscach – markecie, sklepie internetowym lub hurtowni.

Tanie firany i zasłony – promocje i wyprzedaże

Promocja i wyprzedaż to dwa słowa klucze, które doskonale znają osoby specjalizujące się w wyszukiwaniu okazji.

Kiedy szukać promocji na firany? Najczęściej pojawiają się wiosną i jesienią, gdy całkowicie zmieniamy aranżację okna. W tym samym czasie można spodziewać się okresowych wyprzedaży. Zarówno promocja, jak i wyprzedaż są wstępem do wprowadzenia na rynek całkiem nowej oferty, dlatego czasem warto się zastanowić, czy zależy nam na niskiej cenie, czy jednak na modnym wzorze, za który trzeba zapłacić nieco więcej.

Promocje to domena sklepów typu market lub dyskont. Natomiast wyprzedaże dotyczą raczej sklepów z tekstyliami i hurtowni. Warto śledzić takowe w internecie, można upolować prawdziwe perełki w niskich cenach.

Tanie firany i zasłony – sklepy internetowe

Sklepy internetowe to kolejne miejsce, w których można kupić firany w cenie niższej niż w sklepach stacjonarnych. Atutem sklepów internetowych jest też bardzo duży wybór wzorów i kolorów, a także możliwość składania zamówień na firany na wymiar, ustalenia stopnia marszczenia, zamocowanie flexów lub przelotek w ramach zamówienia.

Niskie ceny w sklepach internetowych nie są już dziś niczym niezwykłym, jednak warto przypomnieć, że niska cena nie oznacza wątpliwej jakości. Jest dokładnie odwrotnie. Możliwość obniżenia ceny firanki bardzo wysokiej jakości wynika z niskich kosztów własnych prowadzenia sklepu w internecie. Dzięki temu można kupić modne zasłony, dekorowane nowoczesnym wzorami w bardzo atrakcyjnych cenach.

Warto też pamiętać, że sklepy internetowe czynne są przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Zakupów można dokonać w dogodnym dla siebie momencie (nawet w nocy), bez wychodzenia z domu. Czas potrzebny na wybranie konkretnej firanki jest praktycznie nieograniczony. To spora różnica w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi, w których klient czuje się zobowiązany do w miarę szybkiego złożenia zamówienia. W sklepie internetowym można spędzić dowolną ilość czasu i… nic nie zamówić. Co paradoksalnie ułatwia wybór i w większości przypadków klienci jednak dokonują zakupów.

Tanie firany i zasłony – hurtownie

Hurtownia zasłon i firan https://alena-firany.pl/sprzedaz-hurtowa specjalizuje się w sprzedaży dekoracyjnych tekstyliów dla odbiorców firmowych: sklepów, dostawców, innych hurtowni. Ceny z założenia są zdecydowanie niższe niż dla odbiorców detalicznych, jednak dokonanie zakupu możliwe jest tylko po podaniu danych firmy, w szczególności numeru NIP.

Hurtownia firan i zasłon nie powinna być porównywana z typowym sklepem internetowym i to nie tylko dlatego, że indywidualny klient nie dokona tu zakupów. Hurtownie wyprzedzają sklepy co najmniej o krok. Zawsze są na bieżąco z tekstylną modą, to w nich najszybciej pojawiają się modne firany i zasłony. Można powiedzieć, że to hurtownie wyznaczają trendy w dekorowaniu okien. Można w nich kupić zarówno firany gotowe wykończone w konkretny sposób (np. obszyte lamówką, z wmontowanymi przelotkami), jak i firanki metrażowe.