Fryzury lata 90 – czym się wyróżniają?

Nie da się ukryć, że lata dziewięćdziesiąte są bardzo dużą inspiracją dla projektantów mody. Obecnie sięgamy chętnie także po fryzury lata 90. Lekkie grzywki, mini koczki, opadające na twarzy kosmyki włosów, a nawet refleksy to najbardziej popularne fryzury z tamtych lat. Czy odważymy się na noszenie, którejś z tych fryzur?

Fryzury oraz modne cięcia

Jeśli chodzi o najmodniejsze fryzury lata 90 to królowały tak samo naturalne wersje, jak i także dopracowane misternie. Popularnym lokiem był look na „dziewczynę z sąsiedztwa”. Mowa tutaj o długich i gładkich fryzurach koniecznie z przedziałkiem na samym środku. Włosom pozwalano się układać tak jak chcą czy też pomagano znacznie naturze, aby to właśnie tak wyglądało. Stąd grzywki puchate, wszechobecne fale czy też burze loków.

Jeśli włosy ścinano, to wybierano jedną z tychże opcji. Mowa tutaj o włosach cieniowanych, pisie cut, grzywce, bobie czy też długości nieco za uszko. Kobiety szalały również na punkcie włosów Rachel z serialu „Przyjaciółki”. Mowa o długiej grzywce, pasmach włosów w różnej długości oraz o jasnych refleksach.

Popularność upięć

Musimy także zauważyć, że popularne niezmiernie były także upięcia. W latach dziewięćdziesiątych dziewczyny uwielbiały mini koczki w stylu Gwen Stefani. Dużą popularnością cieszyły się także warkocze jak u Britney Spears. Kobiety wpinały wszędzie koraliki, drobne szpilki z kwiatkami, diamencikami oraz także motylami. Często także wybierano fryzurę, którą nazywano fishtail. Jest to fryzura z połową włosów rozpuszczonych, a połową spiętych luźno z tyłu oraz koczki, z których końcówki włosów wypuszczone były i sterczały w zasadzie na wszystkie strony.

Do tego włosy także karbowano. Dziewczyny zdecydowały się na noc zaplatać setki warkoczyków czy też używając specjalnej karbownicy. Na imprezy fryzurą obowiązkową był kok wysoki z dwoma kosmykami, które wyciągnięte były zaraz przy twarzy.

Królową fryzur była popularna Drew Barrymore. Kobieta ta bardzo chętnie eksperymentowała wtedy z wizerunkiem swoim. W tejże dekadzie miała na swojej głowie naprawdę sporo fryzur (bardziej i mniej udane). Między innymi były to długie fale w kolorze blond, grzywki kończące się mniej więcej w połowie czoła, krótkie loczki, podkręcane końcówki, przedziałek na środku czy też zaczes do tyłu. Gwiazda nawet ozdabiała swoje włosy stokrotkami.

Gdy zapragniemy na swojej głowie szaleństw wprost z lat dziewięćdziesiątych, to wystarczy się udać do fryzjera i określić dokładnie swoje potrzeby. Na pewno wyjdziemy zadowolone.