Fryzury które odejmują lat – sprawdźmy je

Chyba każda kobieta chce wyglądać pięknie i młodo. Nie trzeba wcale się decydować na operacje plastyczne. Bowiem można się nieco odmłodzić fryzurą. Wystarczy, że poznamy fryzury które odejmują lat. Zadziałają one lepiej niż zabieg medycyny estetycznej czy też najdroższy krem.

Kolor – przede wszystkim kremowy blond

Nikt nie powinien nas zrozumieć źle, ale ciemne włosy będą wyglądały rzeczywiście pięknie i zawodowo, ale odcień ma tendencję do wyglądania niezwykle płasko. Czasami można wyglądać jakby w peruce czy też hełmie. Dlatego też warto się bawić odcieniami ciemniejszymi i jaśniejszymi, które to dają wrażenie jakby kilku wymiarowości. Blond kremowy rozświetla dodatkowo naszą skórę.

Połysk nie zawsze się sprawdza

Wiele celebrytek pojawia się na czerwonym dywanie z włosami błyszczącymi. Nie zawsze to zachwyca. Starajmy się unikać upięć mocno błyszczących, które tak naprawdę sprawiają, że wyglądamy niczym matka panny młodej, albo jak byś się wybierała na bal. Upięcia tego rodzaju mogą wyglądać interesująco i profesjonalnie, ale na pewno nie są to fryzury które odejmują lat.

Kok bałaganiarski

Powinnyśmy mieć na uwadze, że nieskazitelne oraz perfekcyjne upięcia zdecydowanie nie są w modzie. Co więcej dodają nam lat. Bałaganiarki kok jest elegancki, a jednocześnie także odmładzający. Nie liczy się tutaj kompletnie kolor. Wystarczy, że po upięciu włosów zmierzwimy pasma na samej powierzchni dłonią, aby móc wykreować bardzo niedbały look.

Polecamy także taką fryzurę jak warstwowy bob. Taka fryzura wygląda niesamowicie lekko oraz zmiękcza rysy twarzy. Traci dzięki temu ostry wygląd, ale warstwy ruchliwe naszej fryzury skutecznie odwracają uwagę od zmarszczek.

Bardzo polecaną fryzurą są także zmierzwione fale. Wyglądają idealnie na cięciu w typie bob, ale również na tak zwanym lobie, czyli przy bobie dłuższym. Fale delikatne wyglądają zawsze naturalnie, młodzieńczo oraz także niezobowiązująco.

Można także polecić włosy zmierzwione u samej nasady. Żartobliwie mówi się o fryzurze tej a la wstaliśmy właśnie z łóżka. Noszą taką fryzurę od długich, długich lat Monika Olejnik oraz także Kate Moss. Do tego zróbmy makijaż w stylu smokey eyes i już jesteśmy gotowe w zasadzie na każde wyjście.

Obecnie dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju upięcia z warkoczami. Warkocze w upięciach wyglądają zawsze stylowo. Nigdy jednak nie nośmy warkoczy po prostu puszczonych luźno, chyba, że mamy zamiar wrócić do czasów swojego dzieciństwa. Każdy ma przecież do tego jak najbardziej prawo.