Fryzura bombka jak układać – dowiedzmy się

Musimy przyznać, że bob jako fryzurka jest nieśmiertelna. Nie ma co się dziwić, że tyle kobiet się decyduje na takie cięcie. Bob tak naprawdę pasuje prawie każdemu i jest niezmiernie łatwy w samej stylizacji. Fryzura bombka jak układać – zapoznajmy się z dodatkowymi informacjami.

Klasyczne cięcie

Wiele kobiet zastanawia się fryzura bombka jak układać? Musimy przyznać, że jest to cięcie klasyczne. Obcięte dobrze włosy układają się w zasadzie same. W związku z tym nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu. Rutyna codzienna ogranicza się do nabłyszczenia, wygładzania czy też ewentualnie wyprostowania włosów. Prostota ta się staje dla co po niektórych kobiet wadą tegoż uczesania. Niemal codziennie wyglądamy tak samo. Jednak nie musi tak być. Boba można różnie stylizować oraz eksperymentować z taką fryzurką.

Long bob

Jedną z propozycji jest long bob. Jest to wersja z włosami, które sięgają do obojczyków. Uczesanie to się sprawdzi doskonale przy włosach podatnych na układanie oraz prostych z natury. Jeśli nasze włosy są niesforne, to sięgnijmy po wygładzające kosmetyki – fluidy czy też olejki. Dobrze się w tym wypadku sprawdzają termiczne mleczka, które chronią nasze włosy przed działaniem bardzo wysokiej temperatury z prostownicy, a poza tym wspomagają sam efekt wygładzenia.

Delikatne fale

Z bombki możemy także uzyskać delikatne fale. Wilgotne pasma powinnyśmy spryskać termochronnym sprayem. Wysuszymy włosy przy pomocy szczotki okrągłej oraz suszarki. Zakręćmy pasma przy pomocy stożkowej lokówki. Dzięki temu, że średnica elementu grzejnego zmienia się, to fale wychodzą niezwykle naturalnie. Na koniec nabierzmy niewielką ilość żelu na dłonie i roztrzepmy włosy tak podkręcone palcami. Dzięki temu wyglądają one o wiele lżej.

A może być tak na kolorowo?

Jeśli mamy ochotę na nieco troszkę szaleństwa to możemy dodać naszej bombce nieco koloru. Po prostu pokolorujmy je. Polecamy jak najbardziej farby pastelowe do włosów. Świetnym pomysłem jest ombre kolorowe. Jeśli nie chcemy włosów farbować na stałe, to sięgnijmy po koloryzującą maskę do włosów. Takowy kosmyk zmiękcza, odżywia oraz do tego wygładza włosy. Dodatkowo farbujemy je na jakiś czas. Efekt sam w sobie utrzymuje się najczęściej do ośmiu myć.

Gdy nie jesteśmy pewne na jaką konkretnie fryzurę postawić, to oczywiście możemy się poradzić fryzjera. Zawsze nam doradzi i podpowie. Czasami po konsultacji z profesjonalistą zdecydujemy się na całkiem inną fryzurę i będzie to strzał w dziesiątkę. Nie pożałujemy swojej decyzji.