Filmy na poprawę humoru – sprawdź nasze propozycje!

Spadek nastroju można poprawić sobie na wiele sposobów. Zdaniem wielu osób najlepszym lekarstwem jest kubek gorącej czekolady lub lampka ulubionego wina, ciepły koc i dobry film. Jakie produkcje filmowe rozweselą każdego i sprawią, że zapomnimy o smutkach?

Rzymskie wakacje (1953)

Pierwsza propozycja filmowa na poprawę humoru to Rzymskie wakacje – amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Williama Wylera. Główna bohaterka, młoda księżniczka Anna (Audrey Hepburn) postanawia nagiąć obowiązującą, dworską etykietę, opuścić ambasadę i na własną rękę zwiedzić Rzym, aby poznać smak codziennego życia jego mieszkańców. W ślad za nią podążą ciekawski reporter Joe (Gregory Peck) – tę niezwykłą parę czeka wiele perypetii, a widz śledzi ich zaskakujące losy z zapartym tchem.

Dziennik Bridget Jones (2001)

Dziennik Bridget Jones to komedia romantyczna w reżyserii Sharon Maguire (ekranizacja powieści Helen Fielding). Pełna humoru opowieść o niezbyt atrakcyjnej 32-latce (Renée Zellweger), która pewnego dnia postanawia zacząć prowadzić intymny dziennik, opisując w nim swoje przemyślenia na temat seksu, mężczyzn, walki z nadwagą oraz różnych, codziennych wydarzeń. Niemal natychmiast po premierze stała się kinowym hitem, zyskując sympatię milionów kobiet na całym świecie. Życie uczuciowe Bridget to pasmo porażek, komu odda swoje serce i czy będzie w końcu szczęśliwa?

Amelia (2001)

Amelia to pełen uroku, kultowy film w reżyserii Jean-Pierre’a Jeuneta, który zachwyca zdjęciami oraz piękną muzyką Yanna Tiersena. Tytułowa Amelia (w tej roli Audrey Tautou) to młoda dziewczyna mieszkająca w Paryżu, która pewnego dnia postanawia, że będzie uszczęśliwiać innych ludzi. Ta ciepła i pogodna opowieść podkreśla znaczenie dobrych uczynków, ukazując świat jako piękne i przyjazne miejsce dla każdego. To bez wątpienia absolutny must have na liście filmowych czasoumilaczy.

The Grand Budapest Hotel (2014)

The Grand Budapest Hotel to amerykańsko-niemiecki komediodramat w reżyserii Wesa Andersona. Film przedstawia losy Gustava H (Ralph Fiennes), konsjerża, który w okresie międzywojennym pracował w europejskim hotelu oraz jego przyjaciela Zero Moustafy (F. Murray Abraham), który był lobby boyem, a następnie właścicielem obiektu. Fabuła kręci się wokół kradzieży i odzyskania niezwykle cennego renesansowego obrazu – pensjonariuszka hotelu, Madame D. (Tilda Swinton) zapisała dzieło sztuki Gustavowi w spadku. Warto wspomnieć, że spektakularna scenografia, która jest jedną z największych atrakcji tego filmu, została nagrodzona Oscarem.

La la land (2016)

Ostatnia propozycja na poprawę humoru to amerykański komediodramat muzyczny, który wyreżyserował Damien Chazelle. Utalentowany pianista jazzowy (Ryan Gosling) utrzymuje się z grania do przysłowiowego kotleta. Pewnego dnia zakochuje się w uroczej, początkującej aktorce (Emma Stone), która, w oczekiwaniu na spełnienie marzeń o wielkiej karierze, pracuje jako kelnerka. Gdy ich drogi się przecinają, miłość dodaje parze sił, aby zawalczyć o realizację pragnień. Jednak, gdy ich kariery zaczynają się rozwijać, zostaje coraz mniej czasu na pielęgnowanie łączącej dwoje artystów więzi. Czy uda im się ocalić związek bez rezygnacji z marzeń?


Zaproponowane tytuły nie są najnowszymi produkcjami, miały swoją premierę w kinie co najmniej kilka lat temu. Jednak każdy z tych filmów wciąga widza od pierwszych minut, zapewnia sporą dawkę endorfin i pozwala zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Możemy poznać te niesamowite historie filmowe, siedząc wygodnie na kanapie przed telewizorem. Natomiast jeśli chcemy mieć swobodny dostęp do każdego tytułu, bez względu na sztywne ramy programu telewizyjnego, warto wybrać telewizję internetową lub dowolny serwis wideo. Internet do domu od UPC Polska zapewni nam stabilne łącze, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że obraz się zatnie w kluczowym momencie filmu.