Emporio Armani: modowy gigant, który podbił cały świat

Giorgio Armani nazywany jest królem włoskiej elegancji nie bez powodu. Jego imponująca historia mogłaby być świetnym scenariuszem filmowym, ukazującym drogę do wyżyn świata mody. Ubrania, obuwie i dodatki sygnowane nazwiskiem Armaniego noszą dziś światowej sławy gwiazdy, ale nie tylko. Ty również możesz sięgnąć po jego projekty, odkąd na rynku pojawiła się linia Emporio Armani – wyjątkowo stylowa propozycja dla młodych dorosłych spod szyldu domu mody Giorgio Armani.

Jak powstała marka Emporio Armani?

Gdy ubrania i dodatki od Armaniego stały się symbolem luksusu i okazało się, że nie każdy może sobie na nie pozwolić, firma zdecydowała się na rozszerzenie oferty i wprowadzenie do swoich butików nowej marki – Emporio Armani. Była ona dedykowana młodszych klientom, jednak bardzo szybko okazała się strzałem w dziesiątkę i osiągnęła światową sławę, a dziś jest uznawana za najbardziej rozpowszechnioną markę tego projektanta. Jak widać, czasem wyjście poza schemat i zaproponowanie klientom czegoś zupełnie innego może okazać się najlepszą decyzją! Powstałe w latach osiemdziesiątych Emporio Armani dziś jest ukochanym „dzieckiem” projektanta. Co ważne, Emporio Armani to coś więcej niż tylko ubrania damskie i męskie: to również odzież dziecięca, rozmaite dodatki oraz… perfumy. Projekty marki Emporio Armani możemy określić jako odzież „ready-to-wear”, czyli przeciwieństwo haute couture – szytych ręcznie ubrań wprost z wybiegów. Propozycje Armaniego miały być dostępne „od ręki” i spełniać wszystkie oczekiwania klientów odnośnie komfortu noszenia, a jednocześnie pozostawać wyjątkowe. Śmiało możemy stwierdzić, że założenia zostały osiągnięte!

„Amerykański żigolak” -nowa ikona stylu

Giorgio Armani sam stwierdził, że jego marka Emporio Armani powstała z miłości do Włoch, natury oraz Hollywood: to ostatnie odwdzięczyło mu się z nawiązką! Wszystko za sprawą filmu „Amerykański żigolak”, w którym Richard Gere nosił zaprojektowane przez Armaniego ubrania. Trend szybko podchwyciły inne gwiazdy, a odzież Emporio Armani zaczęła pojawiać się w czołowych amerykańskich produkcjach filmowych. A dziś? Armani nadal tworzy dla gwiazd, choć już raczej nieco innych. Produkty spod szyldu tej marki możemy także często spotkać na ulicach, bowiem przeniknęły do mody miejskiej i rozgościły się w niej na stałe. Dziś sklepy Emporio Armani zlokalizowane są na całym świecie; możesz także zakupić je online. Propozycje z domu mody Armani to przede wszystkim ubrania dla stylowych mężczyzn i kobiet: proste fasony uzupełnione o oryginalne wykończenie sprawiają, że trudno pomylić je z ubraniami innych domów mody. Wszystkie kolekcje charakteryzuje także wyjątkowa jakość, dzięki której ubrania z domu mody Armani możemy śmiało potraktować jako inwestycję na długie lata – nie wyjdą z mody i nie zniszczą się nawet pomimo intensywnego użytkowania.

Nie tylko Emporio Armani: propozycje dla każdego

Choć logo Armaniego znane jest na całym świecie, łatwo zgubić się wśród marek tej firmy – w końcu Armani tworzy od 1974 roku i od tego czasu zrealizował wiele naprawdę interesujących projektów! Oprócz stylowych i jednocześnie dostępnych ubrań Emporio Armani możesz pokusić się także o kolekcje EA7 – odzież wprost ze świata sportu czy Armani Jeans – denimowe ubrania i dodatki. Na czerwony dywan polecamy klasyczną linię Giorgio Armani, na co dzień z kolei – Armani Exchange, czyli odzież w stonowanej kolorystyce. Jeśli cenisz sobie także wysokiej jakości kosmetyki i oryginalne perfumy, wybierz produkty Giorgio Armani Beauty – ta marka podbiła również i tę branżę! A Armani Hostels&Restorts? Projektant zainwestował również w sieć własnych hoteli i najwidoczniej również na tym polu odnosi spore sukcesy. Jak widać, wszystko, czym zajmie się Giorgio Armani zmienia się w przysłowiowe złoto – nic dziwnego, skoro jego projekty są naprawdę zachwycające i unikalne. Urokowi projektów poddała się chociaż Lady Gaga, dla której sam Armani stworzył kilkanaście wyjątkowych kreacji.