Elegancja w codziennych stylizacjach

Jak sprawić, by każdego dnia wyglądać elegancko? To proste! Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku regułach, a będziesz wyglądać fenomenalnie niezależnie od tego, co na siebie włożysz. Już teraz zacznij zmień swój dress code i poczuj się niczym z modowych magazynów!

Kupuj tylko odzież wysokiej jakości

Jakość naprawdę widać! Dlatego jeśli chcesz wyglądać elegancko, nie kupuj ubrań w sieciówkach. Znajdziesz tam przede wszystkim odzież z niskiej jakości materiałów, której wykończenie zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia. Ekskluzywna odzież damska w sklepie Molton.pl, bądź innych godnych zaufania miejscach sprawi, że we wszystkim będziesz wyglądać naprawdę bardzo dobrze. Na dodatek takie ubrania będą służyć Ci znacznie dłużej, a komfort, który zapewni Ci ich noszenie, sprawi, że nie będziesz chciał więcej wracać do zakupów w galerii handlowej.

Stwórz kapsułową garderobę, czyli wybieraj mądrze

Kolejnym ważnym aspektem jest stworzenie kapsułowej garderoby. Polega ona na skompletowaniu ograniczonej ilości ubrań, ale tak dobranych, aby pasowały do siebie w wielu konfiguracjach. Zwykle wiąże się to z wybieraniem eleganckich, klasycznych modeli, dzięki którym będziesz mógł na co dzień wyglądać naprawdę dobrze. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz miejsce i pieniądze, ale również będziesz bardziej ekologiczny, a rozważnie wybierane ubrania będą ci po prostu sprawiały więcej radości każdego dnia.

Jakie kolory powinny mieć eleganckie ubrania?

Nie bez znaczenia jest także kolor. Elegancja lubi czasem odważne połączenia, ale bez wątpienia wiąże się przede wszystkim z klasycznymi bądź stonowanymi barwami. Postaw więc na jasne barwy bądź biurową klasykę (granat, czerń i biel). Na wielkie wyjścia możesz zdecydować się na czerwoną sukienkę. Pamiętaj jednak, że bezpieczniej jest postawić na akcenty kolorystyczne w dodatkach, a nie w samych ubraniach. Czarna sukienka może świetnie wyglądać zarówno z czerwonymi, zielonymi jak i niebieskimi kolczykami – dzięki temu jest bardziej uniwersalna i będziesz mógł dopasować ją do większej ilości okazji.

Buty to bardzo ważny element stylizacji

Nie bez znaczenia są również Twoje buty. Nawet niezbyt elegancka stylizacja może nadać się na ważne wyjście, jeśli zostanie połączona ze szpilkami bądź eleganckim, męskim obuwiem. Dlatego warto zwracać na to uwagę. Jeśli chcesz dobrze wypaść np. na rozmowie o prace, bądź ważnym spotkaniu biznesowym unikaj butów sportowych, chyba że wymaga tego sytuacja (gdy firma zajmuje się sportem, gdy spotkanie ma charakter integracyjny itd.).

Nie zapominaj o odpowiednim nastawieniu!

Nawet najlepiej dobrane ubrania nie będą się prezentować elegancko, jeśli Ty nie będziesz czuł, że tak właśnie wyglądasz. Dlatego przed ważnym wyjściem stań przed lustrem, wyprostuj się i uśmiechnij się do siebie! Odpowiednio ustawiona sylwetka, z podniesioną do góry głową może zdziałać cuda, a to najłatwiej osiągniesz, jeśli po prostu będziesz czuć się komfortowo sam ze sobą. Dlatego też w pierwszej kolejności powinieneś zadbać właśnie o to.