Dziewczęce podarunki. Odkrywamy, co wybrać dla młodej damy w 2021

Planując zakup prezentu dla dziewczynki należy uwzględnić wiele różnych czynników. Idealny upominek musi być dopasowany do upodobań dziecka – tylko wtedy będzie stanowił źródło radości. Nie bez znaczenia są jednak walory edukacyjne.

Dobrze jest zadbać o prawidłowy rozwój smyka. Nie ma sensu kompletować zabawek, które wyłącznie kurzą się na półkach. Wywołują one uśmiech na kilka minut, jednak malec szybko rzuci je w kąt. Jeśli nie masz pomysłu, w co zainwestować gotówkę, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi propozycjami.

1. Interaktywne zwierzątka 

Dziewczynki bardzo często mają silną potrzebę opiekowania się swoimi lalkami lub misiami. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być interaktywne zwierzątko, które będzie przypominać prawdziwego czworonoga, gryzonia, rybkę, a nawet ptaka.

Wybór opisywanych zabawek jest na tyle duży, że znalezienie odpowiedniego wariantu, to tylko kwestia czasu. Przez podjęciem decyzji zakupowej należy jednak sprawdzić zakres funkcjonalności. Nie bez znaczenia jest również wygląd zewnętrzny – za realistycznego pieska lub kotka trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Należy podkreślić, że tańsze zamienniki również są godne uwagi, więc ograniczony budżet nie stanowi żadnej przeszkody.

2. Maszyna do szycia 

Zabawkowa maszyna do szycia jest w pełni ergonomiczna, więc nie trzeba obawiać się, że będzie ona stanowić zagrożenie dla malucha. Dzięki niej dziecko może m.in. stworzyć własną kolekcję ubranek dla lalek. Być może okaże się ona przydatna podczas realizacji szkolnych prac. Jest to na tyle uniwersalny „sprzęt”, że każdy smyk może wykorzystać go do zupełnie innych celów. Szycie na maszynie wymaga sporej precyzji, a także cierpliwości.

To wyśmienite rozwiązanie dla osób, które stawiają na prezenty rozwijające zdolności manualne. Na początek należy postawić na produkt prosty w obsłudze, który umożliwi wykonywanie podstawowych prac krawieckich. Więcej na ten temat można przeczytać na blogu Zabawka i Wyprawkaobszerny wpis o maszynach do szycia dla dziewczynek ułatwi wybór modelu adekwatnego do wieku.

3. Salon kosmetyczny/fryzjerski

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Niejedna dziewczynka uwielbia wcielać się w rolę fryzjerki, kosmetyczki lub manicurzystki. Oczywistym jest, że produkty mamy lub starszej siostry nie nadają się do zabawy. Nie tylko mogą one ulec przypadkowemu zniszczeniu, ale również stanowią zagrożenie dla malucha.

Właśnie dlatego dobrze jest zainwestować w zabawkowy salon kosmetyczny/fryzjerski. Im więcej akcesoriów, tym lepiej! Duża ilość drobiazgów sprawi, że pomysły na zabawę będą rodzić się same. Bardzo często to kompletu dołączona jest np. głowa fryzjerska do czesania, dłoń z paznokciami do malowania, twarz do wykonywania makijażu. 

4. Pamiętnik na klucz/hasło

Prezent dla małej damy wcale nie musi być dużym obciążeniem finansowym. Pod uwagę warto wziąć pamiętnik zamykany na klucz lub zabezpieczony hasłem. Dziecko może w nim notować swoje przygody lub sekrety. Nie jest to jednak zwykły notatnik, który może trafić w ręce rodziców lub rodzeństwa. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się modele posiadające miękką okładkę oklejoną futerkiem.

Urocze, a zarazem efektowne pamiętniki dostępne są już za kilkadziesiąt złotych. Niektóre z nich posiadają szereg dodatkowych funkcji m.in. możliwość nagrywania notatek głosowych, odtwarzacz muzyki, efekty świetlne. Wybór w sklepach internetowych jest o wiele szerszy, więc warto jest zajrzeć do sieci.