Dobry puder matujący czyli jaki?

Wiele kobiet szczególnie dojrzałych walczy z nadmiernym błyszczeniem się skóry zwłaszcza latem, kiedy naturalną reakcją organizmu na ekstremalne upały jest zwiększone wydzielanie sebum. Rozwiązaniem na tego typu problemy jest wysokiej jakości puder matujący, szczególnie polecany do cery tłustej oraz mieszanej.

Wiele kobiet szczególnie dojrzałych walczy z nadmiernym błyszczeniem się skóry zwłaszcza latem, kiedy naturalną reakcją organizmu na ekstremalne upały jest zwiększone wydzielanie sebum. Rozwiązaniem na tego typu problemy jest wysokiej jakości puder matujący, szczególnie polecany do cery tłustej oraz mieszanej.

Dobry puder matujący czyli jaki?

Wybór pudru matującego nie jest łatwy, dlatego też warto wyborowi pudru poświęcić chwilę czasu. Większość pudrów dostępnych na rynku jest uniwersalnych, jednak jeśli mamy wymagającą cerę, to tego typu produkty po prostu się nie sprawdzą. Pamiętajmy dobry puder matujący to taki, który jest trwały tzn. utrzymuje się na skórze co najmniej przez kilka godzin lub cały dzień. Najważniejszym zdaniem pudru jest matowanie skóry, a więc powinien on wchłaniać wydzielany przez skórę nadmiar sebum. Kobiety posiadające skórę tłustą powinny unikać pudrów matujących, które w składzie mają silikony, talk oraz parabeny. Nałożenie takiego pudru zamiast rozwiązać problem to go jeszcze bardziej pogłębi. Wynika to z ich zdolności do podrażniania skóry i blokowania porów. Dobry puder matujący to taki, który zawiera w składzie witaminy i minerały, które są łagodne dla skóry i nie blokują porów. Ważną zaletą takich kosmetyków jest filtr UV, który chroni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Jak aplikować puder matujący?

Wybór dobrej jakości kosmetyku to połowa sukcesu, nawet najwspanialszy puder matujący nie będzie odpowiedni, jeśli zostanie niewłaściwie nałożony. Najlepiej nakładać go za pomocą grubego, miękkiego pędzl. Panie z tłustą cerą muszą uważać przy nakładaniu pudru. Puder matujący punkt po punkcie jest najlepszym rozwiązaniem. Podczas nakładania pudru należy delikatnie docisnąć go do twarzy. Aby zniwelować dodatkową wilgoć, nałóż nieco więcej kosmetyku na bardziej tłuste rejony. Można również stosować puder mineralny, zwłaszcza jeśli jesteś wrażliwa na makijaż. Aby zapobiec podrażnieniom, masując kosmetyk, przeciągaj delikatnie włosiem po twarzy. W tej sytuacji należy unikać stemplowania, ponieważ spowoduje ono natychmiastowy wzrost wydzielania sebum. Puder matujący będzie dawał efekt dłużej utrzymujący się na twarzy, jeśli będzie wytwarzany w sposób naturalny.

Transparentny puder matujący

Osoby, którym zależy na zachowaniu trwałości makijażu, a nie na jego podkreśleniu, mogą skorzystać z transparentnego pudru matującego. Puder ten tworzy na skórze niewyczuwalną powłokę ochronną, która utrwala podkład, korektor i inne kosmetyki. Ze względu na swój transparentny kolor może być stosowany w każdym momencie procesu makijażu lub do poprawek kosmetyków w ciągu dnia. Ze względu na lekką formułę, ten rodzaj pudru sprawdzi się w przypadku wszystkich typów skóry, w tym skóry tłustej i trądzikowej, aby zachować efekty bardzo nieprzeniknionego podkładu.

Jaki puder matujący – sypki czy sprasowany?

Istnieją dwa rodzaje pudrów matujących: prasowane i sypkie. Puder prasowany jest idealny w podróży lub do szybkich napraw makijażu. Z kolei puder sypki daje lepszy efekt matujący. Jest to również wspaniały puder do pieczenia, który sprawi, że Twoja skóra pozostanie świeża i matowa przez długi czas. Po więcej informacji na temat pudrów matujących zapraszam na stronę https://innsi.pl/pudry-matujace-jak-wybrac-i-kiedy-stosowac