Dobre, bo polskie? Czyli dlaczego warto kupować buty od polskiego producenta

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w obuwie od polskiego producenta, czy też może lepiej poprzestać na zakupie tańszego obuwia pod szyldem Made in China? Ten wpis wyjaśni Ci, dlaczego w kwestii jakości obuwia, nie warto chodzić na kompromisy.

Dlaczego warto kupować polskie obuwie?

Po pierwsze musisz mieć świadomość, że decydując się na zakup droższych na pierwszy rzut oka polskich butów, to tak naprawdę …oszczędzasz. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy. Przede wszystkim polskie obuwie, w przeciwieństwie do obuwia sprowadzonego z krajów azjatyckich, wykonane jest z materiałów wysokiej jakości, zarówno jeśli chodzi o skórę ekologiczną, jak i tą naturalną. Dzięki temu zakupione przez Ciebie obuwie jest zdecydowanie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu i trwalsze, niż jego chińskie odpowiedniki. Jeśli zależy Ci na tym, by wybrane przez Ciebie buty służyły Ci dłużej niż jeden sezon, to wybór polskich butów jest naprawdę rozsądnym wyborem. Dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść polskich butów damskich, niech będzie fakt, że decydując się na ich zakup wspierasz rodzimy rynek pracy i umożliwiasz zatrudnionym do ich produkcji pracownikom, otrzymywanie za swoją pracę godziwego wynagrodzenia. Taki lokalny patriotyzm naprawdę ma znaczenie. Dodatkowo w polskich firmach pracownicy są odpowiednio przeszkoleni do swojej pracy, co daje Ci dodatkową gwarancję, że zakupione przez Ciebie obuwie będzie wysokiej jakości, a w przypadku obuwia skórzanego, z każdym rokiem użytkowania będą one wyglądały coraz lepiej i szlachetniej. Jeśli dotychczasowym argumentem przemawiającym dla Ciebie na niekorzyść polskich butów, była ich za wysoka cena, to wiedz, że ten argument jest już nieaktualny. W sklepie online polskie buty damskie  możesz kupić już za kilkadziesiąt złotych, w tym na przykład: skórzane klapki ekskluzywnej marki Carinii, którą noszą popularne w Polsce gwiazdy, jak choćby znana prezenterka i prowadząca programy modowe Maja Sablewska.

Dlaczego tańsze nie oznacza lepsze?

Po pierwsze w dłuższej perspektywie tańsze oznacza… droższe. Jak to możliwe? Wynika to z faktu, że niższa cena butów, spowodowana jest faktem wykonania ich z kiepskiej jakości materiałów, by możliwie najmocniej obniżyć koszty ich produkcji. Dodatkowo buty te wykonywane są przez osoby, które w żaden sposób nie zostały przeszkolone do tego typu zajęcia. Z tego powodu, często już w dość krótkim czasie, wychodzą mankamenty wyprodukowanego przez nie obuwia. Zwykle będzie to odklejająca się podeszwa, czy też pojawiająca się jakby znikąd, dziura wewnątrz buta. Przez to jesteśmy zmuszeni do kupowania kolejnej i kolejnej pary butów, co nie dość, że ma niebagatelny wpływ na nasze środowisko, to dodatkowo negatywnie odbija się na naszych portfelach. Sama przyznasz, że zdecydowanie korzystniejszy dla Twojego budżetu byłby zakup jednej pary dobrej jakości polskich butów, służących Ci parę sezonów, niż zakup kilku par, kiepskiej jakości marki no name, gdzie często każda z nich, rozpada się w czasie krótszym, niż miesiąc użytkowania. W skali roku, generuje to naprawdę spore koszty. Tak więc w ogólnym rozrachunku, kupno polskich butów jest bardziej opłacalne. Przekonaj się o tym sama.