Do kogo najbardziej pasują fryzury krótkie z grzywką?

Fryzury krótkie z grzywką są wprost idealne na lato. Do tego są bardzo praktyczne oraz dodają pazura rockowego kobietom odważnym, które noszą taką właśnie fryzurę. Sprawdźmy, komu one pasują najbardziej oraz wybierzmy dla siebie najlepsze uczesane. Pewnie, któraś z poniższych propozycji nam przypadnie do gustu.

Test na długość włosów

Fryzury krótkie z grzywką już od kilku dobrych sezonów nie wychodzą z mody. Może skusimy się tym razem na zmianę swojego looku i postawimy na boba czy też inną perfekcyjną fryzurkę z grzywką?

Na początku powinniśmy rozpocząć od ustalenia, czy do naszego kształtu twarzy pasuje w ogóle krótka fryzura. Znani styliści opracowali prosty test. Zmierzmy po prostu długość swojego płatka ucha do samej brody. Jeśli odległość ta jest mniejsza niż pięćdziesiąt siedem milimetrów, możemy zdecydować się śmiało na krótki bob czy też na inną fryzurkę z grzywką. Jednak jeśli odległość ta jest większa, to zrezygnujmy z włosów krótkich. Tę metodę warto sobie dokładnie przetestować w domu.

Asymetryczne cięcie nadal w modzie

Jeśli mamy w planach ścięcie włosów na krótki, to pewnie mamy pewnego rodzaju wątpliwości, co będzie, jeśli nam fryzura nie przypadnie do gustu. Wszystkie wiemy doskonale, że krótkie włosy odrastają bardzo długo, dlatego też spróbujmy na początek skrócić je do ramion. Możemy także postawić na boba modnego, z przedłużonymi lekko końcówkami z przodu. Fryzura lekko pofalowana doda nam nieco romantyzmu, spięta na części włosów na samym czubku głowy zapewni nam look rockowy, a wyprostowana mocno dopełni idealnie stylizację biznesową. Długość ta jest z jednej strony naprawdę bezpieczna, a z drugiej strony – zawsze możemy pójść dalej oraz podczas wizyty kolejnej u fryzjera skrócić włosy o kolejne centymetry.

Czy okrągła buzia oraz krótkie włosy to dobre połączenie?

Panuje opinia powszechna, że włosy krótkie nie pasują do twarzy okrągłych. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Jeśli mamy buzię okrągłą, to będzie dla nas najkorzystniejsza fryzura pixie z grzywką skośną. Do naszego owalu twarzy będą także pasowały wszelkiego rodzaju asymetrie. Raczej nie powinniśmy ryzykować cięcia na boba klasycznego, ponieważ sama linia włosów, która się kończy na linii szczeki znacznie pogrubi okrągłą twarz. Skośne oraz dynamiczne optycznie linie wydłużą nam kształt naszej twarzy.

Pamiętajmy, aby grzywka nie była pod linijkę ostrzyżona. Przy twarzy okrągłej opcja ta nie będzie dobrze wyglądała. Jeśli twarz mamy w kształcie trójkąta, to lepiej wybrać fryzurki dłuższe bez grzywki.