Do czego używany jest olej arganowy?

Olej arganowy, nazywany inaczej płynnym złotem Maroka to jedna z tych substancji, które mają szerokie zastosowanie w kosmetyce. Warto wiedzieć jak używać olejku, aby najpełniej korzystać z jego dobroczynnych właściwości.

Co to jest olejek arganowy?

Olejek arganowy jest jednym z najpopularniejszych olejków na świecie. Jednocześnie jest to substancja trudno dostępna. Pozyskuje się go z drzewa arganowego, a konkretnie z jego surowych orzechów. Pierwszy raz pojawiają się one po 50 latach od zasadzenia drzewka. Sama produkcja olejku nie jest też łatwa. Arganię żelazną (bo taka jest prawidłowa nazwa drzewa arganowego) nazywa się również drzewem życia – nie bez przyczyny. Drogocenny olejek ma niezwykle szerokie zastosowanie i zbawienny wpływ na organizm. Produkt kupimy na stronie https://esent.pl/.

Dlaczego warto stosować olejek arganowy?

Olejek arganowy ma znakomity skład. Zawiera witaminę E, sterole, kwasy omega. W dodatku ma właściwości hypoalergiczne. Warto go stosować, ponieważ wykazuje dużą skuteczność, a jednocześnie nie ma skutków ubocznych. Nie zatyka porów, nie podrażnia. Pozwala wdrożyć w codzienną rutynę naturalną pielęgnację na najwyższym poziomie. Ponieważ szybko się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy na skórze, jest bardzo wygodny w stosowaniu.

Olejek arganowy doskonale nawilża, pozwala odzyskać gładką, uelastycznioną skórę, odbudowuje jej płaszcz lipidowy. Koi w przypadku alergii, podrażnień, wykazuje też skuteczność w walce z przebarwieniami i bliznami. Można z powodzeniem wykorzystać go w walce z trądzikiem lub cellulitem. Co więcej, substancja chroni też skórę przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Właściwości nawilżające można wykorzystać również w stosunku do włosów, które wymagają odżywienia i odbudowy.

Zastosowanie olejku arganowego

Olejek arganowy możemy wykorzystać w codziennej pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Jak wspomniano, będzie idealny dla osób, których problemem są na przykład przesuszające się włosy, pasma wymagające regeneracji po zabiegach fryzjerskich. Można go stosować na przykład jako serum na same końcówki lub w kosmetykach – odżywkach lub maskach. Nadaje się też do zabiegu olejowania włosów, przywróci im blask i sprężystość.

Olejek arganowy może być stosowany na przebarwienia jako składnik kremu pielęgnującego. Można go włączyć do codziennej rutyny. Pomoże też w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Dlatego, poleca się go jako kompleksowo działającą substancję, idealną dla cery dojrzałej. Można go używać także jako olejku do masażu, żeby wykorzystać jego ujędrniające właściwości. Nadaje się również do wykonywania oczyszczania olejami, poradzi się na przykład z wieczorowym makijażem.

Olejek arganowy stosować można też w odżywkach do włosów i paznokci. Czysty olejek nakłada się na rzęsy szczoteczką (może być to oczyszczona szczoteczka po tuszu). Inną metodą jest dodanie go do płynu do demakijażu i wymieszanie przed użyciem. Żeby odżywić paznokcie i skórę wokół nich wystarczy wmasować olejek i zostawić go na 30 minut. Zabieg ten można powtarzać nawet codziennie.

Olejek arganowy wysokiej jakości dostępny jest pod linkiem https://esent.pl/olej-arganowy. Można go stosować bezpośrednio na skórę, włosy lub paznokcie, albo dodać do kosmetyku, aby poprawić jego właściwości i skuteczność działania.