Długa grzywka – co należy o niej wiedzieć?

Tak naprawdę istnieje wiele wariantów grzywki. Jednym jest chociażby długa grzywka. Określana jest ona jako „prawie grzywka”. Jest to bardzo popularne cięcie. Jak zapuścić włosy, aby mieć taką grzywkę oraz jak pielęgnować ją?

Zalety długiej grzywki

Długa grzywka w rozmiarze XXL jest nie tylko propozycją dla kobiet, które mogą się pochwalić długimi oraz gęstymi włosami, ale także pań, które posiadają krótką fryzurę czy też półdługie włosy. W przypadku włosów, które zostały ścięte nad uchem, dłuższa grzywka prezentuje się naprawdę zawadiacko. Dodaje naszej stylizacji bardzo rockowego pazura. Grzywka, która zachodzi na oczy sprawia, że samo spojrzenie jest bardziej tajemnicze oraz nawet hipnotyzujące.

Wydawać by się mogła, że długa grzywka będzie nam nieco przeszkadzała, ale nie jest to w żadnym wypadku prawda. Grzywkę podpiąć możemy, wybierają się na trening outdoorowy czy też na siłownię. Istnieje również możliwość wycieniowania grzywki, a do tego ścięcia radykalnego, robiąc krotką grzywkę gęstą czy też pazurki.

Grzywkę XXL uwielbiają także gwiazdy kina czy też muzyki. Prawdziwą ikoną, która nosiła długą grzywkę była Brigitte Bardot. Jej wizerunek jest naśladowany do dnia dzisiejszego.

Jak zapuścić włosy na długą grzywkę?

Aby móc się cieszyć piękną oraz długą grzywką, należy oczywiście zapuścić swoje włosy. Niektórym kobietom włosy rosną znacznie szybciej, a inne wspierać się muszą wszelkiego rodzaju środkami dostępnymi, które pobudzają znacznie do wzrostu cebulki.

Jeden ze sposobów to olejowanie włosów olejkami naturalnymi roślinnymi. Jednym z nich jest bardzo popularny rycynowy olejek, który stosować warto nie tylko na rzęsy, ale także jako nawilżającej substancji oraz jednocześnie wzmacniającej włosy.

Sporym sprzymierzeńcem będzie także olejek kokosowy. Olejek kokosowy odżywia cebulki. Jednocześnie dostarcza kosmykom naszych włosów witamin oraz protein, które nam umożliwiają znacznie szybszy wzrost. Jak widać sposobów jest całkiem sporo. jest z czego wybierać. Doceńmy to.

O czymś jeszcze powinniśmy pamiętać? Na pewno powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby trafić do dobrego fryzjera. Na pewno doradzi nam w czym będziemy się najładniej prezentować oraz co nam będzie pasowało. Jest to przecież profesjonalista.

Długa grzywka szczególnie jest polecana kobietom, których twarz jest podłużna. Wynika to z tego, że ten tym uczesania nieco zamaskuje czoło wysokie. Twarzy zaokrąglimy odpowiednio optycznie, gdy zdecydujemy się na grzywkę, która okaże się za bardzo ciężka.