Dlaczego warto stosować kosmetyki ręcznie robione?

Wysoka jakość i efektywność kosmetyków naturalnych sprawia, że sięga po nie coraz większa liczba osób. Nic dziwnego – bezpieczne i przede wszystkim skuteczne składniki zapewniają doskonałą pielęgnację osobom z różnymi typami cery i problemami skórnymi.

Czy wiesz jednak, że wśród szerokiej gamy kosmetyków ekologicznych i naturalnych znajdują się też produkty wytwarzane ręcznie w niewielkich partiach? W tym artykule przeczytasz, czym charakteryzują się kosmetyki naturalne wytwarzane ręcznie i dlaczego warto je stosować.

Czym cechują się kosmetyki ręcznie robione?

Ręcznie robione kosmetyki naturalne, takie jak produkty dostępne w sklepie natura-organika.pl, są zazwyczaj wytwarzane w małych manufakturach rodzinnych. W firmach tych nie ma dużych hal magazynowych, gdzie można przechowywać hurtowe ilości rozmaitych składników. Z tego względu kosmetyki te najczęściej zawierają mniej składników służących przedłużeniu trwałości produktu. W ich składzie mieszczą się rzecz jasna konserwanty chroniące wyrób przed grzybami, wirusami i bakteriami, jednakże są to zwykle naturalne środki konserwujące roślinne. Ze względu na mniejsze ilości towarów produkowanych przez wytwórców, masz pewność, że składniki w kosmetykach pochodzą ze świeżych partii.

Naturalny i bogaty skład

Receptury kosmetyków naturalnych wytwarzanych ręcznie bazują najczęściej na hydrolatach i ekstraktach roślinnych. Co istotne, składniki te są często pozyskiwane i wytwarzane przez manufaktury, a nie kupowane od zewnętrznych dostawców. To znacząco różni je od dużych firm produkujących kosmetyki, które zwykle ze względu na kalendarz sprzedaży opierają się na zakupie składników od zewnętrznych dostawców.

Co można znaleźć w kosmetykach? Dobrej jakości produkty mogą się poszczycić zawartością takich cennych i dobroczynnych dla skóry składników jak m.in. imbir, pokrzywa, szałwia lekarska, skrzyp polny, żeń-szeń syberyjski, tatarak zwyczajny, czarna rzepa, mydlnica lekarska czy mleczko pszczele.

Wysoka skuteczność działania

Warto przy tym pamiętać, że naturalność składników w omawianych kosmetykach nie jest ich jedyną zaletą. Najważniejsza jest bowiem skuteczność. Składniki roślinne zawarte w produktach stanowią cenne źródło kwasów tłuszczowych, minerałów, witamin i innych składników odżywczych. Ich zadaniem jest nawilżanie, odżywianie i regenerowanie skóry twarzy, ciała i głowy. Dzięki temu kosmetyki w naturalny sposób pielęgnują cerę, nie podrażniając jej i nie wywołując reakcji alergicznych.

Jakie kosmetyki ręcznie robione możesz kupić?

W dobrych sklepach znajdziesz bogaty wybór rozmaitych kosmetyków wytwarzanych ręcznie od sprawdzonych, polecanych producentów. Możesz wybrać pięknie pachnące i dokładnie myjące mydła do rąk i żele do ciała, hydrolaty i wody kwiatowe, sole do kąpieli oraz glinki kosmetyczne. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się też pasty i żele czyszczące do cery, szampony (w tym szczególnie popularne szampony w kostce) i odżywki do włosów.

Zobacz również kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy. Czym się kierować przy ich wyborze? Sprawdź!