Dlaczego warto sięgać po płyny micelarne?

Jeżeli chociaż trochę interesujesz się świadomą pielęgnacją twarzy, to na pewno wiesz, że skuteczny demakijaż to jeden z jej najważniejszych elementów. Do tej czynności warto wykorzystywać między innymi płyn micelarny, czyli kosmetyk, o którym chcielibyśmy opowiedzieć trochę więcej w poniższym artykule. Dlaczego warto sięgać po takie płyny? Czy da się zmyć nimi zanieczyszczenia i kosmetyki wodoodporne? Zapraszamy do lektury.

Czym konkretnie jest płyn micelarny?

Płyn micelarny, określany często równie jako woda micelarna, to nic innego, jak kosmetyk przeznaczony do demakijażu twarzy. Z jego pomocą można usunąć nie tylko codzienne zanieczyszczenia, ale i makijaż, w tym właśnie i kosmetyki wodoodporne. Swoją charakterystyczną nazwę płyny micelarne zawdzięczają tzw. micelom, czyli kulistym cząsteczkom, które to są odpowiedzialne za dosłownie — ściąganie zanieczyszczeń. Owe kuleczki przyciągają kosmetyki, kurz i inne zanieczyszczenia, które pojawiają się na co dzień na twarzy.

W jaki sposób stosować płyn micelarny do demakijażu?

A w jaki sposób stosuje się taki płyn? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, jego użytkowanie jest bardzo łatwe. Jedyne, czego potrzebujesz oprócz samego płynu, to waciki — możesz wykorzystać jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Wystarczy, że nalejesz wybrany płyn na wacik, a następnie przyłożysz go do twarzy. W przypadku makijażu oczu warto odczekać kilkanaście sekund z przyciśniętym wacikiem tak, aby wykorzystane kosmetyki miały szansę dobrze się rozpuścić. 

Nie pocieraj nadmiernie skóry wacikami, ponieważ to może doprowadzić nawet do mikrouszkodzeń, a tym samym do szybszego powstawania zmarszczek. Płyn możesz stosować zarówno podczas porannej, jak i wieczornej pielęgnacji twarzy. Sięgaj po niego zawsze wtedy, gdy będziesz chcieć odpowiednio oczyścić swoją skórę z wszelkich zanieczyszczeń.

Kto może sięgać po płyny micelarne?

Niezwykle szeroki wybór płynów micelarnych sprawia, że bardzo łatwo można je dostosować do swoich potrzeb. Biorąc pod uwagę, że różne osoby mają zupełnie inne skóry, wiadome jest, że te preparaty muszą je spełniać. Przeróżne płyny micelarne, znajdziesz między innymi na: https://a-manada.pl/plyny-wody-micelarne. W A-manada czekają na Ciebie zarówno płyny w mniejszych, jak i większych pojemnościach. Idealne do stosowania na co dzień, ale i do zabrania w podróż. Płyny micelarne to pierwszy krok do codziennej, dalszej pielęgnacji. To właśnie one przygotowują skórę do konkretnego oczyszczania.

Nie ma większego znaczenia to, jaki masz typ cery. Płyn micelarny to najbardziej podstawowy produkt do demakijażu, dlatego zdecydowanie możesz wybrać go do swojej kosmetyczki. Na pewno bez trudu uda Ci się zakupić i płyn micelarny do cery trądzikowej i taki, który będzie stworzony z myślą o skórze wrażliwej lub naczynkowej. A może Twoja buzia jest nadmiernie przesuszona? Interesuje Cię płyn, który odpowie na takie potrzeby? Tak jak już podkreślaliśmy, bogata oferta takich produktów, zdecydowanie ułatwia zakupy.

Poznaj wszystkie zalety płynów micelarnych

Wiesz już, że płyn micelarny to bardzo podstawowy kosmetyk, który umożliwia skuteczny demakijaż i oczyszczanie twarzy. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja skóra była naprawdę dobrze oczyszczona, to ulubiony płyn stosuj w połączeniu z żelem lub pianką do mycia twarzy. Niemniej jednak to właśnie z pomocą płynu micelarnego, czyli pierwszego kroku oczyszczania cery, uda Ci się pozbyć największych zanieczyszczeń i resztek makijażu.

Duża popularność płynów micelarnych wynika, chociażby z tego, że są niezwykle łatwe w codziennym stosowaniu. Z całą pewnością poradzą sobie z nimi nawet te osoby, które nigdy wcześniej nie stosowały podobnych kosmetyków. Dodatkowo te preparaty umożliwiają zarówno demakijaż samej twarzy, jak i oczu, co czyni je z kolei niezwykle wielofunkcyjnymi produktami w każdej łazience.

Warto zwrócić uwagę także na to, że stosowanie klasycznych płynów do demakijażu twarzy i oczu, jest o wiele prostsze, niż np. używanie chusteczek czy mleczek do demakijażu. Stawiając na kosmetyki z dobrym składem, zadbasz dodatkowo np. o nawilżenie swojej skóry.

Jaki płyn micelarny najlepiej wybrać?

Zadbaj o to, aby płyn był dobrze dostosowany do potrzeb Twojej cery. Jeżeli np. masz suchą skórę, to wybierz właśnie preparat stworzony z myślą o nadmiernie przesuszonej twarzy. Dodatkowo zwróć uwagę na skład wybranego kosmetyku. Najlepiej, aby był możliwie najkrótszy i, aby bazował na naturalnych składnikach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dla swojej skóry wybierasz to, co najlepsze.

Płyny micelarne to wszechstronne kosmetyki, które powinny znaleźć się w każdej kobiecej łazience. Z ich pomocą można w łatwy i przede wszystkim — naprawdę szybki sposób usunąć zanieczyszczenia i makijaż. Bez obaw o to, że skóra będzie później podrażniona, a oczy będą nadmiernie szczypać. Dodatkowo płyny micelarne w mniejszych pojemnościach, są wprost stworzone z myślą o wyjazdach, dlatego też warto je zabrać do wyjazdowej kosmetyczki.