Dildo: lepiej wybrać silikonowe, czy żelowe? Czym się różnią?

the Dildo in hand on a pink background, sex toy

Dildo to niezwykle uniwersalny gadżet. Ta zabawka może być wykorzystywana przez każdego bez względu na płeć. Może służyć do igraszek analnych, stymulacji prostaty, penetracji waginalnej, a to tylko kilka przykładów jej zastosowania. Jakie dildo wybrać, by spełniało swoje zadanie jak najlepiej? Czy ma być to model silikonowy, czy może żelowy? Warto dowiedzieć się, czym różnią się te dwa rodzaje.

Dildo żelowe czy silikonowe ‒ co wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że korzystanie z dilda powinno być bezpieczne. Ważne, by używać takiego gadżetu, który został wykonany z najlepszej jakości komponentów. Didla żelowe znajdziemy w wielu sklepach, ale nie brakuje znawców tematu, którzy podważają jakość większości modeli, szczególnie jeśli akcesoria te nie pochodzą od renomowanych producentów.

Przede wszystkim sztuczne członki wykonane z żelu, które nie są atestowane, mogą być wykonane z dowolnej mieszanki PCV oraz polistyrenu, choć niektóre firmy używają znacznie gorszych materiałów. Czasami skład takich gadżetów to naprawdę wielka niewiadoma, a ich użycie może wiązać się nawet z reakcją alergiczną lub grzybiczą. 

Tęczowe dildo

W dobrych sklepach z akcesoriami erotycznymi, jak KinkyWinky znajdziemy tylko atestowane dilda silikonowe, które są w pełni bezpieczne dla użytkowników – https://www.kinkywinky.pl/akcesoria-erotyczne/dilda/silikonowe/.

Co cechuje taki gadżet? Czym różni się on od dilda żelowego? Przede wszystkim (choć nie tylko) chodzi o tworzywo, z jakiego jest wykonany taki sztuczny penis. Zawsze powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, czy dildo wykonano z silikonu medycznego. Produkcja takich zabawek to proces certyfikowany, który daje gwarancję bezpieczeństwa.

Dildo silikonowe ‒ jak o nie dbać?

Dildo z silikonu medycznego wymaga od nas odpowiedniego dbania o gadżet. Przede wszystkim naszym przyjacielem jest woda i wszelkiego rodzaju produkty nawilżające oraz antybakteryjne powstałe na bazie wody. Także podczas samych zabaw nie warto ryzykować z lubrykantami, które nie są sprawdzone.

Dildla drewniane, szklane i stalowe

Metalowe dildo

Warto zadać sobie też pytanie o to, co z innymi tworzywami, z których wykonane są te akcesoria. Czy są one bezpieczne dla naszego ciała? Okazuje się, że tak. Dilda i wibratory wykonane ze szkła czy też drewna są zabawkami, z których korzystanie nie powinno być problematyczne. Szczególnie jeśli przestrzegamy wszystkich zasad ich używania.

Wibratory i dilda wykonane ze stali, a dokładniej mówiąc ze stali chirurgicznej, to także bardzo bezpieczne dla naszej skóry i stref intymnych produkty. To tworzywo, które nie uczula, jest łatwe w utrzymaniu w czystości, a jego zimna powierzchnia może nas przyprawić o dreszcze rozkoszy. 

Jakie dildo silikonowe będzie odpowiednie dla Ciebie?

Decydując się na dildo, musimy wybrać, czy ma być to model, który będziemy obsługiwać ręcznie, czy może interesuje nas penis z przyssawką, z którym możemy się zabawiać w niemal dowolny sposób. Warto pomyśleć, w jakim celu kupujemy zabawkę ‒ czy będą to wspólne igraszki z partnerem lub partnerką, czy może zabawy solo.

Warto też zastanowić się, czy interesuje nas dildo waginalne, analne, a może dające możliwość pieszczenia obu stref jednocześnie. Jeśli będziemy chcieli skorzystać ze strapona, to szukajmy didla z odpowiednią końcówką, która będzie pozwalała na zamocowanie go w oringu, czyli stalowym pierścieniu będącym częścią uprzęży.