Dieta owsiankowa i jej założenia

Dieta owsiankowa to rodzaj monodiety. Pozwala nam na pozbycie się kilogramów nadmiarowych relatywnie krótkim czasie. Tenże rodzaj diety przeznaczony jest dla osób zdrowych oraz dorosłych. Bardzo ważnym aspektem owsiankowej diety jest to, aby podczas jej trwania nie przyjmować produktów wysokoprzetworzonych. Dietę owsiankową stosować można przez jeden dzień czy też ją wydłużyć, ale dzielą na trzy etapy.

Jakich można się spodziewać efektów?

Dieta owsiankowa jak każda inna ma z założenia nas odchudzić w szybki oraz łatwy sposób. Musimy jednak wiedzieć, że jest to dieta niezwykle restrykcyjna. Monodieta nie jest zalecana przed dietetyków, ponieważ organizmowi nie dostarcza wszelkich niezbędnych składników. Skutkiem takiej diety może być efekt jojo.

Efekty odchudzania zauważyć można już po jakimś tygodniu od wdrożenia. Dieta owsiankowa pozwala nam na pozbycie się w ciągu dnia nawet dwóch kilogramów.

Jeśli chodzi o samą liczbę przyjmowanych kalorii to podczas diety owsiankowej jest między tysiąc kalorii a tysiąc czterysta kalorii. Jest to zatem dieta, która ogranicza mocno samo spożycie kalorii. Bardzo ważne jest to, aby przed rozpoczęciem restrykcyjnej diety skonsultować się z rodzinnym lekarzem.

Jakich zasad należy się trzymać?

W zasadzie jak każda monodieta, tak samo owsiankowa dieta wymaga samodyscypliny oraz przestrzegania restrykcyjnego jej zasad. Jak sugeruje sama nazwa, ta dieta się opiera na spożywaniu owsianych płatków. Jednak musimy pamiętać, że można jedynie jeść płatki owsianek. Jeśli zauważyć chcemy widoczne efekty owsiankowej diety, nie wolno spożywać musli, ponieważ one zawierają duże ilości prostych cukrów. Nie należy także wybierać owsianych płatków w typie instant.

Dieta jednodniowa owsiankowa polega na przyjmowaniu płatków owsianych naturalnych w ciągu dnia, najlepiej na wodzie czy też mleku niskotłuszczowym czy też na jogurcie. Ważne jest to, aby jogurt wybrany nie zawierał węglowodanów niepotrzebnych. Najlepszym wyborem będzie po prosty jogurt naturalny. Owsiankę przygotować należy po zalaniu około pięciu bądź też sześciu łyżek płatków owsianych naturalnych z mlekiem, jogurtem czy też wodą. Owsiankę urozmaicić można dodatkiem owoców – kiwi, pomarańczą, bananem czy też jabłkiem. Po samym przygotowaniu owsianki podzielny ją na pięć porcji, które spożywać będziemy w ciągu jednego dna. Kolejne porcje spożywane powinny być co jakieś dwie czy też trzy godziny. Pierwsze mniej więcej około ósmej rano. Ważne jest także to, aby podczas diety owsiankowej unikać picia kawy słodzonej czy też herbaty, jak i także soków sklepowych i napojów energetycznych.